Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úřední deska

Cyklostezka Kuřim – Veverská Bítýška I, II etapa

Číslo jednací:CZ.06.1.13/0.0/0.0/16_045/0012932
Den vyvěšení:8.6.2023
Den sejmutí:do odvolání
Zdroj oznámení:Město Kuřim
Typ oznámení:Dotované projekty

Podrobnosti:

Cílem projektu bylo zlepšení infrastruktury pro cyklisty a chodce sloužící k dopravě do zaměstnání, škol a za službami a současně také zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Jedním z hlavních důvodů pro vybudování cyklostezky mezi Kuřimí a Veverskou Bítýškou bylo bezpečné svedení cyklistů z frekventované silnice I. třídy mezi Kuřimí a Veverskou Bítýškou. V tomto směru naplnil projekt svůj účel. Vybudovaná cyklostezka v současné době umožňuje cyklistům i chodcům bezpečné spojení sídelních oblastí například s autobusovým i vlakovým nádražím, výrobními provozy v průmyslové zóně města, centry maloobchodu a služeb (škola, poliklinika) a dalšími klíčovými institucemi města.

Dalším cílem bylo zajistit návaznost na realizované a připravované cyklotrasy v rámci Regionálních cyklokoridorů v oblasti Mikroregionu Kuřimka.

Dílčími cíli jsou:

  • Snížení nehodovosti v regionu
  • Omezení automobilové dopravy
  • Rozšíření stávající sítě cyklostezek v regionu a napojení na páteřní síť
  • Rozšíření možností pro trávení volného času

Zhotovitel: PORR a.s. se sídlem Dubečská 3238/36, Strašnice, 100 00 Praha 10 

Celkové náklady stavby 26 556 541,84 Kč vč. DPH
Celková výše čerpané dotace 22 267 221,07 Kč vč. DPH

30.9.2009 0:08:40 - aktualizováno 27.1.2022 8:29:27 | přečteno 1482934x | ernest
load