Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úřední deska

Dopravní terminál Kuřim

Číslo jednací:CZ.06.1.13/0.0/0.0/16_045/0014813
Den vyvěšení:16.7.2021
Den sejmutí:do odvolání
Zdroj oznámení:Město Kuřim
Typ oznámení:Dotované projekty

Podrobnosti:

CZ.06.1.13/0.0/0.0/16_045/0014813

IROP CZ RO B C RGB[14108]

Projekt dopravního terminálu ve městě Kuřim je navržen v rámci systému integrované dopravy a řeší dopravní obslužnost v Brněnské metropolitní oblasti.

Cílem projektu je celková rekonstrukce a modernizace stávajícího autobusového nádraží v Kuřimi, především zvýšení kapacity, funkčnosti a estetické sjednocení prostoru. Opatření podporuje další rozvoj systému veřejné dopravy v Brněnské metropolitní oblasti prostřednictvím modernizace významného jihomoravského přestupního uzlu IDS, který zajišťuje vazby mezi jednotlivými druhy veřejné dopravy a mezi veřejnou, individuální automobilovou dopravou a cyklodopravou.

Projekt dopravního terminálu řeší vybudování systému zastřešení stanovišť autobusové dopravy. Terminál bude vybaven digitálními informačními panely, připojením na WIFI a nabíjecími stanicemi na mobilní telefony. Dojde k rekonstrukci přístupových tras pro vozidla, pěší a cyklisty. Součástí projektu je vybudování parkovacího systému, parkovacích míst v režimu K+R a parkovacích míst pro kola včetně zázemí pro cyklisty.

Celkové předpokládané náklady jsou 81,67 mil Kč bez DPH.
Na rekonstrukci a modernizaci dopravního terminálu byla schválena dotace z evropských fondů pro regionální rozvoj (IROP) a ministerstva pro místní rozvoj ČR, v maximální výši 73 504 332,66 Kč bez DPH, tedy 90 % ze způsobilých nákladů vyplývajících z předpokládané ceny realizace.

Projekt je plně v souladu s podporovanými aktivitami IROP, specifickým cílem 1.2. Současně je v souladu s Globálním cílem ISR BMO ITI, tématem „Smart mobilita“, kterým je mimo jiné rozvoj a prohloubení integrace veřejné dopravy v BMO.

  • předpokládaný termín dokončení projektu 06/2023
  • ukončení stavebních prací nejdříve 01/2023.
30.9.2009 0:08:40 - aktualizováno 27.1.2022 8:29:27 | přečteno 1482934x | ernest
load