Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jak vyřídit

Zobrazení situace: základní rozšířené úplné

Co mám dělat, když mi byl zadržen řidičský průkaz?

Nesmíte řídit motorové vozidlo! A to až do doby, kdy na zadržení Vašeho průkazu naváže zákaz řízení uložený úřadem či soudem, či do doby, kdy Vám bude řidičský průkaz vrácen.
V době zadržení řidičského průkazu nesmí již řidič řídit vozidlo! Tímto jednáním by se dopustil přestupku podle ust. § 125c odst. 1 písm. e bod 2) zákona 361/2000 Sb., který je trestán správním trestem pokutou 5.000,- Kč až 10.000,- Kč a správním trestem zákazem řízení v délce od 6 měsíců do jednoho roku. Policista musí oznámit zadržení řidičského průkazu do jednoho pracovního dne obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v jehož obvodu k zadržení řidičského průkazu došlo. Tento úřad pak rozhodne v rámci správního řízení o zadržení řidičského průkazu do doby pravomocného rozhodnutí o přestupku nebo o přečinu, případně při nesplnění podmínek pro zadržení průkazu úřad rozhodne o jeho vrácení.

Za správnost návodu odpovídá - obecně: vedoucí oddělení přestupků a agendy autoškol

Za správnost návodu odpovídá pan / paní: Bc. Marian Folvarčík

Návod je zpracován podle právního stavu ke dni: 10.11.2017

Datum poslední aktualizace: 30.9.2022

load