Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dopravní terminál Kuřim - projekt

23

Stručný popis akce

Projekt dopravního terminálu by měl navazovat na předchozí investice města a Správy železniční dopravní cesty. Je pro něj předjednána dotace z evropských fondů programu ITI Brno ve výši cca 80-90% uznatelných nákladů. 

Bude řešit úpravu a zvýšení počtu autobusových zastávek s možností zastavení kloubového autobusu, úpravu odstavných stání pro autobusy, cca 30 parkovacích stání pro osobní automobily a zázemí pro cyklisty- samoobslužnou úschovnu kol a sociální zázemí pro cyklisty ve dvou mobilních buňkách. Bude vybudováno nové veřejné osvětlení. Dále pak nový přístupových chodník na ul. Štefánikova.

Dopravní terminál se dotýká nemovitostí ve vlastnictví města Kuřim, ČD a SŽDC. Jednání o odkoupení stavbou dotčených nemovitostí probíhají. S ohledem na termín vyhlášení dotačního titulu pravděpodobně ve třetím čtvrtletí r. 2018 byly zahájeny projekční práce neprodleně po schválení rozpočtu i s tím rizikem, že bude realizována jen část projektu na pozemcích města.

23

23,2

23,2

 
23,3

23,3

 
23,1

23,1

 
23

23

 
 
2.2.2018 21:22:01 | přečteno 759x | Jiří
load