Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Protierozní zatrav. pásy s výsadbou doprov.zeleně mezi Srpkem, Cimperkem a Zlobicí

Od původního návrhu zahrnujícího pouze vybudování zatravněných pásů s roztroušenou vegetací a dotovaných z Operačního programu životního prostředí bylo upuštěno a naopak ve spolupráci se zahradními a krajinnými inženýrkami Holoušovou a Gregovou vznikl návrh na zvýšení atraktivnosti přírodního prostředí pro pobyt lidí. Vegetační úpravy i drobné rekreační prvky byly dobudovány společností Kavyl s.r.o. v letech 2014 - 2016

Podrobnější základní údaje charakterizující stavbu:

Protierozní zatravněné pásy

V současné podobě, kromě výsadeb stromů a keřů a  založených zátěžových a lučních trávníků, je  široký pás od  myší díry až k lesu Cimperk vybaven dle návrhu Ing. Holoušové a Ing. Gregové rekreačními prvky.Z herních prvků dětského hřiště s atestem, je vybaven ohraničený ovál s dopadovou plochou za asfaltovou cestou, kde je umístěna kládovou houpačka a provazový balanční prvek. Ostatní rekreační a okrasné prvky - kameny, odkorněné kmeny stromů, chodníček z kulatin, mraveniště, chodníček pro bosé nohy, hrací xylofon, naučné tabulky a  dřevěná pyramida, nejsou herními prvky ve smyslu ČSN 1176. V pokynech pro návštěvníky je kromě zákazu odhazování odpadků, rozdělávání ohně a uklízení psích exkrementů také požadavek na nutnost mít děti do 6 let pod dozorem dospělé osoby. Součástí vstupní tabule je i návrh procházkových okruhů se zahrnutí obnovené lesní cesty na okraji Cimperku.

Dokončení projektu

Dokončeno v září 2016

29.2.2016 8:50:29 - aktualizováno 17.10.2016 9:37:36 | přečteno 1091x | jitka.sikorova
load