Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bezbariérové zpřístupnění podchodu ŽST Kuřim

P1090834

Akce je dokončena.

Po zavedení Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje se stala železniční stanice Kuřim významným dopravním uzlem veřejné dopravy. V současné době je pátou nejsilnější osobní stanicí v Jihomoravském kraji. Stav železniční stanice neodpovídal současným požadavkům na bezpečnost a bezbariérovost přístupu k veřejné dopravě.

Proto město Kuřim podalo žádost o finanční podporu z Regionálního operačního programu Jihovýchod, oblasti podpory 1.2 Rozvoj dopravní obslužnosti a veřejné dopravy na projekt s názvem „Bezbariérové zpřístupnění podchodu železniční stanice Kuřim ze severní části města“.

Železniční trať rozděluje severní a jižní část města a je bariérou pro cestující využívající IDS JMK. Předmět projektu spočíval zejména v prodloužení stávajícího podchodu železniční stanice s bezbariérovým vyústěním do ulice Dr. Vališe, zalomenou rampou s opěrnými zdmi a zastřešením. Součástí díla bylo vybudování sdělovacího zařízení, úprava železničního svršku a spodku, oplocení, osvětlení, úprava trakčního vedení, přeložka kanalizace a náhradní výsadba.

Cílem projektu je zvýšení bezpečnosti a pohodlí cestování veřejnou dopravou. Projekt je zaměřen na bezpečný a bezbariérový přístup k integrované hromadné dopravě pro obyvatele a návštěvníky města Kuřimi, i pro cestující využívající železniční stanici Kuřim jako přestupní uzel.

Odpovědný pracovník MěÚ Kuřim:

Ing. Dagmar Ševčíková
e-mail: sevcikova@radnice.kurim.cz
tel.: +420 541 422 316
mob. +420 776 072 931

17.3.2015 22:08:18 - aktualizováno 7.1.2016 9:45:54 | přečteno 1307x | Bc. Radek Jízdný
load