Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vynášení Morany

mesto kurim vynaseni morany 2023 175x85cm

Pojďme společně strávit příjemné jarní odpoledne, zveme Vás v sobotu 25. března na "VYNÁŠENÍ MORANY" a definitivně se rozloučit s paní zimou, kdy její vláda končí a nastupuje jaro. Moréna – správně Morana – je ve slovanské mytologii bohyně zimy, noci a smrti. Konečný odchod zimního období se oslavuje na „smrtnou neděli“ vynášením Morény – smrtky, jejím utopením nebo zapálením. Od 13,00 hodin se sejdeme na zahradě Pivního klubu, kde si děti vyrobí svoji vlastní Moranu za pomoci členek spolku. Potom se všichni vydáme do lomu nad rybníkem Srpkem, kde společně MORANU spálíme na ohni. V lomu bude připraven oheň kde si opečeme špekáčky, bude připraveno občerstvení pivo, limo, svařené víno, čaj, bude i kde posedět a poslechu nám zahraje cimbálová muzika Pajtáš.

mesto kurim vynaseni morany 2023 A2

28.2.2023 22:23:46 | přečteno 449x | Bc. Soňa Šmahelová
load