Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Senior taxi pokračuje

320882158 818662335990178 8196169693140026765 n

I v roce 2023 bude v Kuřimi pokračovat oblíbená služba Seniortaxi. Ve výběrovém řízení podal nejlepší nabídku dosavadní provozovatel služby Jan Melichar. Služba bude poskytována ve stejném rozsahu a za stejných podmínek pro užovatele jako dosud.

Jednotlivá cesta tedy bude stát uživatele 15 korun, město Kuřim bude službu dotovat měsíčně 54.450 korunami. Seniortaxi mohou používat obyvatelé Kuřimi ve věku 70 let a více a držitelé karet ZTP.

Pracovní doba Senior taxi Kuřim je v pracovní dny od 6:30 do 17:00 hodin. O víkendu je možné služby využít pouze po dohodě s provozovatelem (řidičem) služby. Službu je nutno objednat telefonicky na čísle 603 456 043 nejpozději den předem. V den poskytnutí služby je možno ji objednat pouze ve výjimečných případech, umožňuje-li to vytížení vozidla.

Služba seniortaxi je poskytována minibusem v provedení 8+1. Na obdobné trase ve stejný čas tedy může vozidlem cestovat více pasažérů. Řidič poskytuje např. zapůjčení invalidního vozíku, doprovod z a do vozidla, odnos nákupu nebo doprovod do ordinace apod. a další služby. Jedna osoba může využít maximálně 10 jízd za cenu 15 korun za měsíc, přičemž za jednu jízdu se považuje jednosměrná přeprava, obousměrná přeprava se považuje za dvě jízdy. Při nástupu do vozidla je nutno prokázat se průkazem Senior taxi Kuřim. Řidič je povinen zaevidovat číslo průkazu, čas a trasu, odkud kam držitel jede.

Pro využívání seniortaxi je nutno si vyřídit průkaz Senior taxi Kuřim. Je možné tak učinit na podatelně Městského úřadu Kuřim (Jungmannova 968/75). K vyřízení je nutno mít s sebou občanský průkaz. Po vyplnění krátkého formuláře získáte průkaz Senior taxi Kuřim obratem. Pokud nemůžete na radnici přijít, pak lze pověřit někoho vyřízením žádosti. Pověření nemusí být úředně ověřeno. Je nutno, aby pověřená osoba předložila občanský průkaz žadatele. Je také možno požádat pracovnice podatelny o osobní návštěvu v místě bydliště, pokud není možno se ze zdravotních důvodů dostavit na radnici a současně není možno ani někoho vyřízením průkazu pověřit. Průkaz Senior taxi Kuřim je zdarma.
19.12.2022 22:32:02 | přečteno 206x | Bc. Soňa Šmahelová
load