Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ministr Dvořák v Kuřimi

ministr dvorak slevarna

Ve čtvrtek 25. května krátce navštívil Kuřim ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák. Navštívil Slévárnu Kuřim, jejíž provoz si prohlédl v doprovodu předsedy představenstva Slévárny Kuřim pana Miloše Hovorky. Po prohlídce provozů se minstr Dvořák sešel se zástupci Slévárny, KSK Precise Motion (Kuličkové šrouby), města Kuřim a JM kraje.

Přítomni byli např. pan Miloš Hovorka, Miroslav Ostrý, člen představenstva KSK, starosta Kuřimi Drago Sukalovský a místostarosta Petr Vodka a také náměstek hejtmana JMK, předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl a předseda výboru regionálního rozvoje JMK a starosta Železného Radomír Pavlíček. Diskutovalo se nejenom o dotacích do českého průmyslu, ale také o další podpoře českých firem, cenách energií, přijetí eura či náhradách za ruský trh. Obě kuřimské firma vyvážejí převážnou část své výroby do zahraničí, především do Evropy, ale také do Číny a v případě KSK do USA.

Ministr Dvořák v debatě o evropských dotacích poznamenal: „Je to radost, vidět, že evropské peníze smysluplně pomáhají. V kuřimské slévárně využívají dotace chytře — na modernizaci výroby a snížení dopadu na životní prostředí,“ Zajímavostí je, že tématem diplomové práce Martina Dvořáka před lety byla činnost původní firmy TOS Kuřim, ze které jak Slévárna, tak KSK vzešly.


26.5.2023 23:04:37 | přečteno 53x | Bc. Soňa Šmahelová
load