Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Finálový turnaj PLANEO CUPU poprvé zavítá do Kuřimi

CUP 0416

Ve dnech 13. – 14. 5. se na fotbalovém stadionu FC Kuřim uskuteční finálový turnaj jedenáctého ročníku Poháru mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP. V úvodních dvou turnajích se podařilo zvítězit dvěma brněnským týmům, a proto je téměř symbolické, že další boje o cennou trofej míří do městečka nedaleko moravské metropole.Finálové turnaje Poháru mládeže FAČR odstartovaly triumfem Zbrojovky Brno, která kralovala ve Vysokém Mýtě v kategorii U13. I další prvenství putovalo do druhého největšího města republiky, ale tentokrát si pověsili na krk zlaté medaile mladí fotbalisté kategorie U11 ze Sparty Brno, přičemž její městský rival Zbrojovka skončila na druhém místě.  Třetí finálový turnaj v Kuřimi, která leží jen pár kilometrů severně od Brna, tak bude mít určitě zcela výjimečnou atmosféru.

V Kuřimi se utká 24 nejlepších týmů věkové kategorie U12, mezi kterými nebudou chybět ani domácí mladíci. Na FC Kuřim čeká pikantní duel, když se v lokálním derby hned v základní skupině utkají se Zbrojovkou, která je zatím díky vítězství a jednomu druhému místu nejlepším klubem letošního ročníku Planeo Cupu. Kuřim a Zbrojovka ještě v základní fázi turnaje narazí na Dynamo České Budějovice, FC Hradec Králové, Táborsko a Hlučín.

V Kuřimi nebudou chybět ani další známé týmy z celé republiky jako jsou např. Sparta Praha, Slavia Praha, Slovan Liberec, Baník Ostrava a další. V této kategorii jsou už nyní vidět rodící se fotbalové hvězdy, které by jednoho dne mohly běhat po ligových trávnících. Z celkového počtu 924 týmů z 260 klubů čítající více než 18.000 hráčů a hráček se v každé věkové kategorii probojovalo do jarních bojů 24 nejlepších týmů. To dokresluje, jak náročná cesta to pro mnohé z nich byla a zároveň jaký vrchol sezóny to pro ně znamená.

Pravidelným návštěvníkem finálových turnajů je každým rokem odchovanec Tatranu Bohunice a Zbrojovky, bývalý reprezentant a hráč mj. Anderlechtu Brusel, Norimberku nebo Wolfsburgu Jan Polák, který ve Vysokém Mýtě sledoval ve vítězném týmu Zbrojovky i svého syna Dominika. „Strašně si to užívám, baví mě, když vidím, jak ti kluci rostou, jak se rozvíjejí a mám z toho velkou radost. Je super, že se potkají týmy z celé republiky, kdy aspoň vidíme, jak jsme na tom ve srovnání s jinými týmy. A pak si myslím, že i když v této kategorii hrají svou soutěž na velkém hřišti, tak je dobré, že si zahrají na menším plácku, kdy můžeme vidět jejich přehled a techniku, více šancí a akce jeden na jednoho apod. Fotbal se vyvíjí, vidíme to všude ve světě a snažíme se i u nás. Investuje se, trenéři se snaží, i když je to samozřejmě těžké. A myslím, že když jsou lidé na správných místech, tak vychováme kluky tak, jak jsme je vychovali předtím.“

Kuřim se podobně jako další pořadatelé Vysoké Mýto, Uničov, Hlučín, Benešov a Varnsdorf na finálový turnaj několik měsíců pečlivě připravoval společně s realizačním týme PLANEO CUPu a FAČR, aby během nadcházejícího víkendu prožili hráči, trenéři ale i rodiče nezapomenutelné chvíle.

„Pro nás je Pohár mládeže jednoznačná volba. Fotbal je nejpopulárnější sport v České republice a děti jsou naše budoucnost, takže spojení fotbalu a podpory dětí je naprosto logickým krokem a jsme hrdí, že můžeme být partnerem projektu. Snažím se jet na všechny finálové turnaje, loni jsem byl na pěti a letos jich zvládnu také pět. Hlavně jde o to, aby si to děti užívaly a měly úsměv na tváři,“ říká Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě PLANEO.

Jak už si účastníci PLANEO CUPu zvykli, i letos se na zmíněných finálových turnajích objeví spousta fotbalových osobností a dle časových možností také dlouholetí ambasadoři a průvodci celým ročníkem Pavel Čapek a Jakub Kohák. Především se ale všichni můžou těšit na špičkový fotbal věkové kategorii U12.

 

FINÁLOVÉ TURNAJE – PLANEO CUP POHÁR MLÁDEŽE FAČR 2022/23

13. – 14. 5. 2023, Kuřim, U12
20. – 21. 5. 2023, Hlučín, U10

27. – 28. 5. 2023, Varnsdorf, U9
3. – 4. 6. 2023, Uničov, U8

 

Kompletní informace včetně rozlosování najdete na www.planeocup.cz

planeocup

11.5.2023 13:46:31 | přečteno 245x | Bc. Soňa Šmahelová
load