Medové dny 2006

včela2

Medový den v Kuřimi
proběhl dne

7.- 8. 10. 2006

v Kulturním domě

Medové dny (7.-8.10.2006)

Výtvarná soutěž pro děti skončila ikona souboruvyhodnocením všech prací, předáním cen a gratulacemi. Všechny děti, které se zúčastnily, ať už byly z Kuřimi nebo Moravských Knínic, dostaly poděkování a drobný dáreček. Vítězné práce získaly věcné dary věnované Městem Kuřim. Tyto práce byly vystaveny v rámci Medových dní v Kuřimi v sále kulturního domu.

Fotky z vyhlášení výsledků soutěže o nejnápaditější výtvarné dílo:
foto1, obrázek se otevře v novém okněfoto3, obrázek se otevře v novém okněfoto2, obrázek se otevře v novém okně

Regulérní první ročník proběhl ve dnech 7.10 - 8.10.2006. Místo konání: Společenské a kulturní centrum Kuřim nám. Osvobození. Sobotní den začal slavnostním zahájením ve 14h za účasti starosty Mgr. Ladislava Ambrože a předsedy Českého svazu včelařů v Kuřimi Lubomíra Vozdeckého.

foto5, obrázek se otevře v novém okněPro příchozí děti si připravil dramatický kroužek ze Základní školy Tyršově minidivadlo a soutěže. Děti jako včelky krmily své kamarádky v úle - jak jinak než po paměti, včely v úle přeci také nevidí, sbíraly kvítky na louce stejné barvy, protože i včelky jsou věrné jednomu druhu po celý den, nosily nektar po lžičce do úlu, skákaly z kvítku na kvítek a samozřejmě, jak jinak byli všechny pomocnice a pomocníci odměněni sladkou odměnou, malým perníčkem.

foto4, obrázek se otevře v novém okněProstory kulturního domu ozdobily práce kuřimských dětí a dětí z Moravských Knínic, které se zúčastnily výtvarné soutěže „Medem plástve plní včela, kdo mi poví jak to dělá?“ pořádané právě k Medovým dnům. Velký sál se proměnil ve výstavu včelařských pomůcek, ať už současných, či historických. O naučné panely a včeličky rozmístěné ve foyer a balkóně se postaral odbor životního prostředí městského úřadu. V sále si děti i dospělí mohli prohlédnout prosklený úl s živými včelami, smotat si svíčku ze včelího vosku, koupit si med od kuřimských včelařů nebo nahlédnout pod ruky šikovné perníkářky.

foto6, obrázek se otevře v novém okněfoto7, obrázek se otevře v novém okněfoto8, obrázek se otevře v novém okně

Venku, v sále i předsálí nabízelo 12 prodejců své zboží vycházející z produkce včel - med, medovinu, mateří kašičku, svíčky z včelího vosku, medové pivo Kvasar, perníky, medové pečivo - Štramberské uši, kosmetické přípravky s přídavky medu, propolisu, pylu nebo mateří kašičky. Nechybělo ani maso grilované na medu.

foto9, obrázek se otevře v novém okněfoto10, obrázek se otevře v novém okněfoto11, obrázek se otevře v novém okně

Doprovodný program byl připraven především pro naše nejmenší. Kromě už jmenovaných soutěží v sobotu si mohli v neděli poslechnout povídání zkušeného včelaře na téma „Včelí život není lehký“, jít si poslechnout své kamarády, ať už s hudebními nástroji do obřadní síně, nebo dívčí pěvecký soubor v doprovodu živé kapely před kulturním domem.

foto12, obrázek se otevře v novém okněfoto13, obrázek se otevře v novém okněfoto14, obrázek se otevře v novém okně

Hudební vystoupení skupiny „P.Helan a spol“ proměnilo náměstí v happening. Jelikož i tento rok nám počasí vyšlo, myslím že nikdo nelitoval, kdo se alespoň na chvíli přišel podívat. Celkem se na letošní Medové dny přišlo podívat okolo 2,5 tis. Návštěvníků, nebo lépe řečeno tolik prošlo sálem kulturního domu.

foto15, obrázek se otevře v novém okněfoto16, obrázek se otevře v novém okněfoto17, obrázek se otevře v novém okně

Ing. Jitka Sikorová - vedoucí OŽP
sikorova@radnice.kurim.cz

31.7.2009 14:26:03 | přečteno 2864x | Jiří
 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load