Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ZŠ Tyršova je nejlepší v České republice!

ZS Tyrsova zlata

Skvělého úspěchu dosáhli naši mladí šachisté z Tyršovky. V kategorii  1. - 5. třída čtyřčlenných družstev získali na republikovém kole v Mostě titul přeborníka České republiky! Soutěž školních družstev je velmi náročná a prestižní akce. Začíná na podzim okresním kolem, pokračuje v zimě kolem krajským, a na jaře končí dvoudenním turnajem třiceti nejlepších družstev z ČR.


Zlatí hoši z Tyršovky ve složení David Němec, Matěj Tajovský, Lukáš Petříček a Tomáš Keprt nejprve vyhráli okresní kolo v Zastávce u Brna, poté krajské kolo v Břeclavi a jak dopadli ve finále v Mostě, ukazuje přiložená tabulka.

Na tomto nádherném úspěchu mají kromě dětí ještě zásluhu především ředitel ZŠ Tyršova Mgr. Stanislav Plchot za podporu výuky šachu na školách Komenského a Tyršova, dále trenéři Šachového klubu Kuřim, zejména Pavel Krupica, který byl kapitánem družstva.

Z jednotlivců byli ještě oceněni David Němec jako nejlepší hráč na první šachovnici a Lukáš Petříček coby nejlepší hráč na třetí šachovnici.

Málokdy se Kuřim může pochlubit, že je v něčem nejlepší v ČR, naši Zlatí hoši to dokázali!

Předseda ŠK Kuřim Majer J.st.

sachovnice

Tyrsovka v akci

vitezove s trenerem

ikona souboruVýsledková listina šachy Most 2015


20.4.2015 8:54:28 - aktualizováno 19.5.2015 23:32:23 | přečteno 2338x | Bc. Soňa Šmahelová
load