Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zrušení sKarty

skartastop

Odbor sociálních věcí a prevence Městského úřadu Kuřim informuje občany, že 1. listopadu 2013 vejde v účinnost zákon č. 306/2013 Sb., o zrušení karty sociálních systémům, který ruší kartu sociálních systému, tzv. sKartu. 

Zrušení sKarty -  Informace odboru sociálních věcí a prevence Městského úřadu Kuřim

1. listopadu 2013 vejde v účinnost zákon č. 306/2013 Sb., o zrušení karty sociálních systémům, který ruší kartu sociálních systému, tzv. sKartu. 

Do 30.4.2014 proběhnou veškeré procesy, které ukončí její existenci. Během listopadu 2013 pošle Úřad práce ČR (ÚP) informativní dopis všem držitelům sKarty s vysvětlením, jak dále postupovat. Všichni držitelé sKarty by tak měli nejpozději do 1.12.2013 vědět, jak se v konkrétní situaci zachovat. 

V případě, že si klient přeposílá v současné době dávky z účtu sKarty na svůj bankovní účet, změny se ho nedotknou, od dubna 2014 bude dostávat peníze na tento účet přímo.

Jestliže klient ÚP čerpá dávky prostřednictvím sKarty, tedy vybírá hotovost v bankomatu nebo platí kartou v obchodech, bude nutné, aby nejpozději do 31.1.2014, osobně nebo písemně oznámil příslušnému kontaktnímu pracoviště ÚP, jaký způsobem chce v budoucnu dávky dostávat. 

V případě osob se zdravotním postižením, kterým slouží sKarta zároveň jako průkaz OZP, skončí její platnost dnem 30.4.2014, bez ohledu na to, jaká je na ní uvedená doba platnosti. Jejich majitelé si  budou muset na ÚP zajistit výměnu dokladu za průkaz TP, ZTP a ZTP/P.

Klienti, kteří sKartu nevlastní, budou dávky nadále pobírat stejným způsobem jako dosud.

7.10.2013 10:41:17 - aktualizováno 9.12.2013 9:02:54 | přečteno 1503x | Bc. Soňa Šmahelová
load