Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Závěrečná fáze oprav průtahu Kuřimí nastává

DSC 0601 (2) (1024x678)

Od pondělí 26. října začne závěrečná část oprav hlavního průtahu Kuřimí. Dokončit zbývají parkovací stání, chodníky, veřejné osvětlení a další práce. Komunikace však už nebude zcela uzavřena, dojde k dílčím omezením, kdy bude postupně po jednotlivých úsecích svedena doprava na hlavním průtahu vždy do jednoho pruhu. Dva úseky bude možné objet po místních komunikacích, dva úseky budou řízeny semaforem.

 

Dokončovací práce začnou v pondělí 26. 10. na ulici Tišnovské a na nám. 1. května. Částečná uzavírka bude na Tišnovské v úseku od Křížkovského po přechod pro chodce u ulice Buďárkovy. Uzavřena bude vždy polovina vozovky a provoz bude řízen semafory. Nejprve tomu tak bude ve směru od Tišnova na Brno (do 8. 11.), po té od 8. 11. do 22. 11. ve směru od Brna na Tišnov.

Souběžně (od 26. 10. do 8. 11.) se bude pracovat na náměstí 1. května/Tyršova od ulice Nádražní po ulici Legionářskou na straně u supermarketu Albert. Doprava bude vedena ve směru od Brna na Tišnov po nám. 1. května a ve směru na ulici Legionářskou (Svitavy) objížďkou po ulicích Nádražní a Zahradní. Ve směru od Tišnova zůstane vedena v jednom pruhu po nám. 1. května. Následně (od 8. 11. do 22. 11.) se uzavře druhá strana vozovky ve stejném úseku a doprava bude svedena v směru od Brna po ulicích Nádražní a Zahradní na ulici Legionářskou a ve směru od Tišnova bude vedena v jednom pruhu po ulici Tyršova.

Další část oprav proběhne v termínu od 22. 11. do 21. 12 a uzavře se nejprve jedna, a po té druhá strana ulice Tišnovské v místě od ulice Křížkovského po areál starého statku (vinotéka Perkmistr). Doprava bude vedena ve směru od Brna vždy po ulici Tišnovské v jednom pruhu a ve směru od Tišnova vždy po ulicích Zámecké a Křížkovského.

Poslední etapa se bude dotýkat části ulice Tišnovské od ulice Legionářská po přechod u ulice Buďárkovy. Tato fáze se bude dokončovat od 22. 11. do 14. 12. a bude zde uzavřena vždy polovina komunikace. Pro tento úsek není možné najít objízdnou trasu, proto bude doprava v tomto úseku svedena do jednoho pruhu a řízena semafory.

Současně s těmito dokončovacími pracemi dojde k uzavření ulice Luční a ulice U Rybníka (Podhoří). Ulici Luční uzavře oprava opěrné zdi u tunýlku pod železniční tratí, kterou realizuje Povodí Moravy, a která si vyžádá několik týdnů. Ulice Luční bude v tuto dobu od ulice Úvoz ve směru ke hřbitovu (a naopak) zcela neprůjezdná.

Ulice U Rybníka bude zcela neprůjezdná po celou dobu dokončovacích prací na hlavním průtahu. Na konci ulice U Rybníka dojde k uzavření mostu, který čeká důkladná statická kontrola. Bude zde dopravní značkou zakázán vjezd všem vozidlům, pokud však nebudou řidiči tuto značku respektovat, bude most uzavřen fyzickou zábranou. Dopravní obslužnost pro občany a firmy v ulicích Podhoří a U Rybníka bude zajištěna vjezdy z ulic Láznisko a Brněnská.

Poslední úsek, kde budou pokračovat práce, je od starého statku po výjezd na Tišnov. Zde dojde pouze k minimálním omezením, doprava bude vždy vedena oběma směry současně.

Přestože po dobu dokončovacích prací už nedojde k úplnému uzavření hlavního průtahu městem, upozorňujeme řidiče na to, že doprava přes Kuřim v tranzitu z Tišnova na Brno se zpomalí. Doporučujeme tedy využívat jiných tras jak pro tranzit směrem Tišnov, tak pro cílovou dopravu do Kuřimi (po silnici I/43 přes křižovatku u Prefy, kde je situace momentálně poměrně dobrá). Současně žádáme o respektování dopravního značení a zvýšenou pozornost řidičů, tak aby na omezených úsecích nedocházelo k dopravním kolizím.

 

23.10.2015 17:46:28 - aktualizováno 23.11.2015 18:49:56 | přečteno 1815x | Bc. Soňa Šmahelová
load