Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výměna parkovacího průkazu

prukaz

Upozorňujeme občany, kterým bylo v minulosti k průkazu mimořádných výhod II. nebo III. stupně vydáno zvláštní označení pro vozidla pro parkování  O1 AA šestimístné číslo, že  mají lhůtu nejpozději do 31.12.2012 pro výměnu stávajícího označení pro parkování za nový Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou.

Informace pro občany se zdravotním postižením o nutnosti výměny parkovacího průkazu

Upozorňujeme občany, kterým bylo v minulosti k průkazu mimořádných výhod II. nebo III. stupně vydáno zvláštní označení pro vozidla pro parkování  O1 AA šestimístné číslo, že  mají lhůtu nejpozději do 31.12.2012 pro výměnu stávajícího označení pro parkování za nový Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou (nové označení O7 CC šestimístné číslo). Po tomto datu nebude stávající označení platné.
 K vystavení nového parkovacího průkazu je nutno doložit:
- 1 ks fotografie o rozměrech 35 x 45 mm odpovídající současné podobě
- průkaz ZTP nebo ZTP/P
- stávající parkovací průkaz
- občanský průkaz.

K výměně parkovacího průkazu je nutná přítomnost zdravotně postižené osoby. Pouze u nezletilých osob a osob zbavených způsobilosti k právním úkonům může výměnu zajistit zákonný zástupce nebo opatrovník. Zákonný zástupce se prokáže svým občanským průkazem, opatrovník pak občanským průkazem a listinou o ustanovení opatrovníkem.

Výměnu parkovacího průkazu zajišťuje Městský úřad Kuřim, odbor sociálních věcí a prevence, Jungmannova 968, 664 34  Kuřim, 1. patro, dveře č. 215.

1.11.2012 15:19:30 | přečteno 2598x | Bc. Soňa Šmahelová
load