Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyjádření PČR k šíření nepodložených informací

DSC 0541

V minulých dnech se Kuřimí rozšířily nepodložené informace o závažných násilných trestných činech. Policie ČR obvodní oddělení v Kuřimi vyšetřuje tři případy, které by mohly mít se zneklidňujícími informacemi souvislost.V pondělí 3. října oznámila kuřimským policistům sedmačtyřicetiletá žena, že byla napadena ve sklepě bytového domu v Bezručově ulici. Žena má nezávažné řezné zranění na břiše, které jí ošetřili zdravotníci. Policisté případ vyšetřují. O dva dny později oznámil jedenadvacetiletý mladík, že jej v Bezručově ulici kolem 23. hodiny ohrožovala neznámá osoba. Mladík ji prý udeřil pěstí, po té údajný agresor měl z místa utéct. Zda byl agresor ozbrojený, si nedokázal vybavit. Nutno dodat, že oznamovatel se vracel z restauračního zařízení a při oznámení nadýchal dvě promile. Alkohol hrál zásadní roli také v případu, který řešily policejní hlídky v neděli v podvečer poblíž kulturního domu. Tam vznikl spor podnapilých hostů tamního podniku s obsluhou. Konflikt se přenesl mimo lokál a venku bylo jedním z agresorů poškozeno zaparkované auto. Policisté byli nuceni k uklidnění situace použít donucovací prostředky a nejaktivnějšímu rváči přiložili služební pouta. Muž putoval nejdříve k ošetření do nemocnice a následně k vystřízlivění do policejní cely.

Ze zatímního vyšetřování vyplývá, že případy nemají souvislost. Zvlášť incidenty, v nichž hraje roli alkohol, nejsou v nápadu trestné činnosti v Kuřimi nijak neobvyklé. Pokud by občané měli relevantní poznatky k uvedeným incidentům, mohou je sdělit buď na tísňovou linku 158 nebo přímo na služebně kuřimským policistům.

por. Bohumil Malášek, 10. října 2016


10.10.2016 16:20:31 - aktualizováno 19.10.2016 17:21:43 | přečteno 903x | Bc. Soňa Šmahelová
load