Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Voda v kapli sv. Jana není pitná

DSC 0842

Podle poslední rozborů vody vyvěrající z kaple sv. Jana pod Kuřimskou horou je zřejmé, že opět došlo ke znečištění vývěru a voda tekoucí z koryt je kontaminována bakteriemi. Znečištění je mírné, ale vodu nelze považovat za pitnou, pouze po převaření.

Podle hydrogeologů došlo ke znečištění vývěru psími exkrementy. Žádáme proto majitele psů, aby nevenčili své psy v blízkosti prameniště, ani je nenechali koupat v nádrži kaple. Radnice bude v nejbližší době iniciovat kroky, které by měly zabránit dalšímu znečišťování vody.

ikona souboruRozbory vody z kaple sv Jana 21. 10. 2015

21.10.2015 21:58:41 - aktualizováno 19.1.2016 15:02:35 | přečteno 993x | Bc. Soňa Šmahelová
load