Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vítání občánků

P1190185

Slavnostní obřady jsou součástí našeho života. Jedním z nejoblíbenějších obřadů je vítání nově narozených dětí, které má v Kuřimi svoji dlouholetou tradici, spojenou zejména s kulturním domem. Vítání dětí se koná zpravidla 4x ročně. Vzhledem k mimořádné situaci spojené s pandemií /SARS.CoV-2/ se letos zatím žádné vítání dětí neuskutečnilo.


Nicméně všem rodičům dětí blahopřejeme a přejeme jim hodně radostných chvil při výchově dětí.  Slavnostní vítání dětí se uskuteční v nejbližším možném termínu (prosinec 2020, případně leden či únor 2021) ve Společenském a kulturním centru, nám. Osvobození 902.  Slavnostní projev pronese starosta Města Kuřimi Mgr. Ing. Drago Sukalovský. V závěru slavnostního obřadu obdrží děti drobné dárky jako upomínku na tento den. Slavnostní obřad bude dokumentovat fotograf pan Martin Poslušný.

Vítání dětí se mohou zúčastnit vedle rodičů a jejich dětí i další pozvaní hosté z řad nejbližších, ať již členů rodiny či přátel. Na konkrétní čas budou rodiče s dětmi v případě zájmu pozváni ve lhůtě 14 dnů před plánovaným termínem. Abychom mohli s rodiči při přípravě obřadu operativně komunikovat, prosíme rodiče dětí narozených od listopadu 2019 do října 2020 o potvrzení  zájmu o účast  na slavnostním vítání dětí a sdělení plánovaného počtu pozvaných hostů. Zájem potvrďte krátkou zprávou na e-mail: mrkosova@kurim.cz.  Ve zprávě uveďte jméno a příjmení dítěte, datum jeho narození a plánovaný počet osob, které se za Vaši rodinu zúčastní.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Lenka Krejčová

vedoucí odboru správního a vnitřních věcí


22.10.2020 11:51:26 - aktualizováno 26.10.2020 13:44:16 | přečteno 1001x | Bc. Soňa Šmahelová
load