Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úvoz, Husova a Luční - průjezd zakázán

Plan_prujezd_zakazan_Lucni_Uvoz_Husova

Od 1. února platí v ulicích Úvoz, Husova a Luční zákaz průjezdu. Nové dopravní značení schválila a nechala nainstalovat Rada města Kuřimi na základě projektu, který schválila dopravní policie i odbor dopravy Městského úřadu Kuřim. Cílem tohoto opatření je celkové dopravní zklidnění lokality, která není vhodná pro průjezd vozidel.

Do budoucna chce město tuto lokalitu nadále dopravně zklidnit. Bohužel se v době uzavírek naučilo mnoho řidičů využívat tyto ulice jako objízdné zkratky v případě dopravní zácpy. Tato lokalita však není schopná zvládnout větší dopravní zátěž. Navíc se jedná o tzv. vycházkovou trasu k rekreační zóně Srpek, kterou často využívají nejen občané, ale i školy a mateřská škola.

Průjezd zakázán platí od 1. 2. 2016 a platí stále, jedině pokud si otevření těchto ulic nevyžádá výjimečná dopravní situace. Podle vyhlášky Ministerstva dopravy ČR č. 294/2015 Sb, je význam značky Průjezd zakázán následující: "Je-li na značce uveden nápis „PRŮJEZD ZAKÁZÁN“, nesmí řidič bez důvodu vjet do takto označeného úseku. Za takový důvod se nepovažuje objíždění dopravně složité situace nebo zkracování trasy."

Příjezd k rybníku Srpek budou muset řidiči volit cestou kolem hřbitova.

Město nechalo instalovat dopravní značky Průjezd zakázán na čtyři vjezdy do této lokality, viz. přiložený plánek:

ikona souboruPlán dopravní situace Luční, Úvoz, Husova

Plan_prujezd_zakazan_Lucni_Uvoz_Husova1.2.2016 12:25:11 - aktualizováno 19.3.2016 14:59:58 | přečteno 1452x | Bc. Soňa Šmahelová
load