Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Upozornění na podomní prodejce

278300 top foto1 k48oh

Město Kuřim upozorňuje občany, aby byli obezřetní při jednání s podomními prodejci. Často se vnutí přímo do bytu či domu a jeho, většinou starší obyvatele, pak vhodnou slovní manipulací přimějí sepsat nevýhodné smlouvy, případně uzavřít jiný obchod, který by za jiných okolností vůbec neuzavřeli. 

V minulých dnech se objevil případ, kdy zřejmě najatý prodejce jednoho z operátorů, se vnutil pod snůškou argumentů v pravé poledne do bytu starší manželů v Kuřimi, a přesvědčil je ke koupi pro ně nevýhodného a zbytečně drahého tarifu, který stejně nevyužijí. V době své návštěvy poslal majitelku bytu pro doklady a zůstal tak v místnosti sám. Osobní doklady si navíc fotil na mobilní telefon. Za poskytnuté služby pak rovnou inkasoval peníze bez toho, aby vystavil jakýkoliv doklad o jejich převzetí.

Město Kuřim chystá od nového roku významné omezení podomního prodeje na území města. Než však nařízení vejde v platnost, prosíme tímto občany, aby si dávali pozor na podobné nabídky, a upozornili na ně především své starší příbuzné.

17.12.2013 10:20:40 - aktualizováno 1.1.2014 22:12:53 | přečteno 1405x | Bc. Soňa Šmahelová
load