Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Třetí etapa opravy průtahu Kuřimí začíná

DSC 0637 (2) (1024x668)

V pondělí 17. srpna začne třetí etapa opravy hlavního průtahu Kuřimí. Úsek třetí etapy začíná na ulici Tyršově od křižovatky s ulicí Nádražní, přes nám. 1. května, pokračuje ulicí Tišnovskou a končí křižovatkou Tišnovské s ulicí Zámeckou. Po dobu třetí etapy bude tento úsek neprůjezdný, povolení k průjezdu stavbou budou mít pouze autobusy veřejné dopravy, vozy pro svoz komunálního odpadu a rezidenti v této oblasti (ti pouze po dohodě se stavbyvedoucím).

 

Leták o III. etapě ke stažení:

ikona souboruInformační leták- III. etapa rekonstrukce průtahu Kuřimí

První a současně i druhá etapa opravy se chýlí ke konci. Je dokončena oprava vozovky a pracuje se na opravě veřejného osvětlení, na parkovacích zálivech, chodnících atd. Správa a údržba silnic nyní zažádala o předčasné užívání stavby, což by v praxi znamenalo povolení průjezdu ulicí Tyršovou. V současnosti se čeká na vyjádření příslušných orgánů, o vývoji situace vás budeme informovat.

III. etapa začne v pondělí 17. srpna. V průběhu této etapy dojde k úplnému uzavření části ulice Tyršova od ulice Nádražní přes nám. 1. května až po křižovatku Tišnovská – Zámecká. Objízdná trasa do Brna bude vedena z Kuřimi přes Jinačovice. Řidiči z Tišnovska mohou využít stejnou trasu jako dosud, tedy přes Malhostovice na Lipůvku.

Několik dnů od začátku uzavírky bude křižovatka ulic Tišnovská a Zámecká průjezdná pouze částečně a řízena semafory. Tím dojde k omezení průjezdu od Čebína po objízdné trase na Jinačovice a Brno. Doporučujeme proto řidičům, kteří dosud ve směru od Tišnova tuto cestu využívali, aby v tuto dobu využili trasy na Brno přes Moravské Knínice a Jinačovice nebo ještě lépe přes Drásov a Lipůvku.

Nová dopravní úprava se bude týkat ulic Úvoz a Husova. Obě tyto ulice by měly být v průběhu III. etapy jednosměrné (schvalovací řízení ještě není ukončeno). Ulice Husova bude průjezdná pouze ve směru od Legionářské ulice a ulice Úvoz (od křižovatky s Husovou) ve směru k Legionářské ulici. Do obou těchto ulic je v průběhu III. etapy zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny. Vjezd na komunikaci za rybníkem Srpek ve směru k ulici U Stadionu zůstane pro motorová vozidla zakázán.

I nadále je umožněn průjezd tunýlkem pod železniční tratí mezi ulicemi Havlíčkova a Nerudova, opět na semafor, se stále platným zákazem vjezdu nákladních vozidel, mimo těch s povolením města. Předpokládáme, že se tunýlek pro automobilovou dopravu uzavře po zprovoznění opraveného úseku Tyršovy, nejpozději však od 1. září, kdy začíná školní rok. Řidiči, kteří tudy projíždí, musí ovšem počítat s tím, že na Tišnov se dostanou pouze přes svitavskou silnici I/43 a Lipůvku. Po otevření I. a II. etapy rekonstrukce bude možný průjezd z Tyršovy ulice na ulici Legionářskou po ulicích Nádražní a Zahradní.

I v průběhu III. etapy zůstávají semafory na ulici Podhoří a U Rybníka s intervalem osm minut. Navíc zde bude nově přidán zákaz vjezdu vozidel s váhou nad 3,5 tuny, mimo vozidel s povolením města (svoz dopadu apod.).

Informace jsou platné ke dni 10. 8. 2015 a mohou se měnit. Sledujte proto, prosím, internetové a facebookové stránky města a mimořádná hlášení městského rozhlasu. O všech aktuálních změnách vás budeme informovat.


10.8.2015 17:19:22 - aktualizováno 21.9.2015 15:52:54 | přečteno 4352x | Bc. Soňa Šmahelová
load