Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Otevření Sportovní haly Kuřim

DSCF8333

Ve středu 12. září se slavnostně otevře městská Sportovní hala Kuřim. Na 16 hodinu je připravena tisková konference pro novináře a od 17 hodin začne Extraligová exhibice nejprve zápasem extraligového volejbalu žen KP Brno a VK Prostějov, po kterém bude následovat zápas extraligové házené mužů TJ Sokol Nové Veselí a SK Kuřim Handball. Návštěvníci si mohou prohlédnout dostupné prostory haly od 16 hodin. Vzhledem k obsazenosti šaten hráčkami a hráči, budou k prohlídce pouze určené prostory. Vstup pro návštěvníky je volný.


Práce na městské sportovní víceúčelové hale začaly počátkem prosince roku 2016, v lednu následujícího roku zastupitelstvo města schválilo navýšení světlé výšky haly z 8 na 10 metrů a úpravu osvětlení.

Investorem haly je Město Kuřim, projekt zpracovala architektonická kancelář Cubiod Architekti s.r.o., která se svým návrhem zvítězila v architektonické soutěži, kterou město uspořádalo v roce 2009. Sportovní hala Kuřim bude stát přibližně 85 milionů korun bez DPH. Sloužit bude pro většinu sportovních oddílů, které v Kuřimi působí. Jak říká starosta Kuřimi Drago Sukalovský: „Kuřim byla a je městem sportu a sportovních aktivit, mnoho oddílů pracuje už s nejmenšími dětmi a počet jejich členů rok od roku roste. Kryté sportoviště zatím suplovaly tělocvičny základních škol a nafukovací hala, ale ty jsou například pro pořádání zápasů nevhodné, protože se do nich nevejdou prakticky žádní diváci a nemají odpovídající zázemí.“ A jak dále dodává: „Sportovní hala Kuřim má dokonce šest šaten, jednu šatnu pro rozhodčí a hlediště má kapacitu 400 diváků.“

Halu spravuje městská společnost Wellness Kuřim s.r.o., pod kterou spadá i blízký aquapark s fitness a relax centrem. Podle Jana Sojky, manažera Wellness Kuřim, by halu primárně měly využívat sportovní oddíly z Kuřimi: „Jsou to především házenkáři, fotbalisté, florbalisté, futsalisté, ale také judisté a další oddíly a kroužky. Samozřejmě je zde prostor i pro školní výuku a soutěžní zápasy i v jiných sportech, zájem projevily některé oddíly z Brna, a také jsme otevřeni letním soustředěním. Díky svým rozměrům a vybavení je sportovní hala skutečně víceúčelová a je vhodná pro všechny halové sporty. Halu můžeme rozdělit sítěmi na třetiny a zájemci tak mohou využít pouze její část, pochopitelně za nižší nájem.“ A hned přidává konkrétní příklady: „V běžné pracovní dny tak pronájem celé haly v exponovaných hodinách od 17 do 22 hodin vyjde například na 900 Kč na hodinu, pronájem 2/3 haly pak stojí 750 Kč. Mnohem nižší cena za pronájem je dopoledne, kdy od 8 do 15 hodin vyjde pronájem celé haly na pouhých 500 Kč na hodinu a dvě třetiny na 400 Kč. V letních měsících pak navíc nabízíme výrazné slevy.“

Blízké Wellness Kuřim k tomu nabízí skvělé zázemí všem sportovcům i návštěvníkům. Je zde aquapark, který vedle rekreačního a školního bazénu disponuje i plaveckým bazénem s dráhami pro kondiční plavání, je zde vybavené fitness centrum se sály pro kolektivní cvičení nebo tréninky, relax centrum se sportovními a zdravotními masážemi a také bistro a restaurace.

Výstavba Sportovní haly Kuřim přilákala další investory, jeden ze soukromých investorů aktuálně vyřizuje stavební povolení pro hokejovou halu a ve fázi územního rozhodnutí je výstavba hotelu jiného soukromého investora.

Město Kuřim navíc hodlá dále do sportu investovat. Vedle městské sportovní haly vyroste další hřiště s umělým povrchem a rekonstrukce čeká i blízký sportovní areál s atletickým oválem a fotbalovým hřištěm. Městu se také podařilo odkoupit dalších 16 000 m2 přilehlých pozemků jako rezervu pro případné rozšiřování sportovního areálu.

Kuřim je město sportu a dobré místo pro život.

DSCF8333


6.9.2018 12:17:34 - aktualizováno 11.9.2018 14:14:31 | přečteno 1986x | Bc. Soňa Šmahelová
load