Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Možnost třídění kartonových obalů

odpad

Do sběrných nádob na tříděný odpad v Kuřimi je nyní možné vhazovat i kartonové obaly od nápojů. Do žlutých kontejnerů na plasty lze nyní vhazovat také nápojové kartony, krabice od džusů, mléčných výrobků, vín a podobně.

Pokud si nejste jisti, co všechno do sběrných nádob na tříděný odpad patří, najdete potřebné informace vždy v popisu na všech nádobách na tříděný odpad. Pro snazší domácí přípravu vám přinášíme seznam věcí, které do sběrných nádob na plast, papír a sklo patří, i těch které tam nepatří.

PLAST

Patří sem: nápojové kartony, krabice od džusů, mléčných výrobků, vín a podobně (stlačte prosím, šetříte místo v kontejneru), plastové nádoby a lahve, PET lahve (od nápojů), kelímky a krabičky od potravin, sáčky, fólie, výrobky z plastů, polystyren (PET lahve prosím sešlápněte – šetříte místo v kontejneru)

Nevhazujte: novodurové trubky a podlahovou krytinu, plastové obaly – od chemikálií a od nebezpečných látek a plastové obaly se zbytky potravin

PAPÍR

Patří sem: noviny, časopisy, reklamní letáky, papírové obaly (krabice prosím rozložte – šetříte místo v kontejneru), kancelářský papír, sešity

Nevhazujte: mokrý, mastný, nebo jinak znečištěný papír

SKLO

Patří sem: lahve od nápojů, skleněné nádoby,tabulové sklo (pouze do kontejnerů na barevné sklo)

Nevhazujte: porcelán, keramiku, kameny, drátěné sklo, autosklo, zrcadla

8.10.2012 15:01:06 | přečteno 3263x | Bc. Soňa Šmahelová
load