Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Kuřim pomáhá občanům

DSCF4619

Město Kuřim pro své občany rozšiřuje „covidové“ služby např. o registraci k očkování. Protože stále přetrvává nedobrá epidemiologická situace, město Kuřim stále nabízí a dále rozšiřuje služby pro své občany.


Nově – pomoc při registraci k očkování

Pro ty, kteří mají nárok na očkování proti nemoci Covid-19 nabízí město Kuřim poradenství a pomoc při registraci k očkování, případně při výběru termínu. Pokud tedy spadáte do skupiny, pro niž je očkování momentálně k dispozici (nyní senioři 80+), můžete se obrátit na linku pomoci. Zde vám operátor pomůže s registrací či získáním termínu, případně si můžete sjednat termín k návštěvě radnice, kde s vámi operátor celý proces registrace projde a zaregistruje vás, případně, pokud budou k dispozici, najde i termín na očkování. Služba je zdarma.

Službu pomoci při registraci k očkování najdete na tel. lince 722 975 819, provozní doba je v pracovní dny od 8 do 16 hodin.

Právní služby zdarma

Kuřimský advokát Mgr. Petr Pernica poskytuje občanům města Kuřim zdarma své právní služby. Děje se tak ve spolupráci s městem Kuřim, které ovšem služby pana Pernici neplatí, pouze poskytuje své prostory. Pan Pernica je vám k dispozici, po předchozí domluvě, každou středu od 16 do 18 hod. na adrese MěÚ Kuřim, Jungmannova 968/75 ve 3. patře, místnost č. 408 (vpravo od výtahu). Právní pomoc je poskytována bezplatně, osobně, anonymně a v rozsahu nejméně 20minutové konzultace. O právní konzultaci můžete požádat písemně e-mailem, nebo telefonicky na níže uvedených kontaktech, a to nejpozději do 12 hod. dne předcházejícího požadované konzultaci.

Kontakty na p. Pernicu jsou: tel. 728 783 904, mail advokat@petrpernica.cz, web www.petrpernica.cz

Psychologická pomoc

Pro všechny občany města Kuřimi jsou určeny služby psychologické pomoci. Pokud v dnešní těžké době potřebujete, můžete se obrátit jak na linky s celostátní působností, tak můžete svoji situaci probrat s psychology z kuřimské polikliniky.

Pomoc najdete na následujících linkách:

Psychologická pomoc klinických psychologů z polikliniky pro všechny občany Kuřimi – můžete volat v pondělí až pátek v čase 15 – 19 hodin, tel. 732 782 107.
Anděl na drátě – psychologická i praktická pomoc pro seniory, volání je bezplatné, volejte nonstop, tel. 800 555 655.

Nákupy s donáškou domů

Služba je k dispozici pro seniory nad 70 let včetně, kteří žijí v Kuřimi (trvalé bydliště není podmínkou). Lze objednat nákupy základních potravin, drogerie a léků, včetně léků na recept, případně dodávku textilních roušek. Donášku nákupu nabízíme 2x týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek, kdy vám bude nákup doručený až do domu. Rozvoz budou zajišťovat dobrovolníci z Kuřimi, mj. kuřimští hasiči, sportovci či skauti. Doručení zboží bude probíhat během odpoledne od 16 hodin (podle množství objednávek). Objednávky je možné učinit každý pracovní den od 8 do 13 hodin. Objednávky na pondělní nákup je třeba zatelefonovat na výše uvedené tel. číslo v pondělí do 13 hodin, pozdější objednávky budou vyřízeny roznáškou ve čtvrtek. Objednávky na čtvrteční nákup je třeba zatelefonovat nejpozději ve čtvrtek do 13 hodin. Hodnota nákupu bude evidována u každého nakupujícího a platba bude sdružená za všechny nákupy dané osoby jednou za 2 týdny. Peníze za nákupy bude vybírat pracovník města. Pozor – zálohy se nevybírají, služba je bez jakýchkoliv dalších poplatků. Peníze předávejte pouze důvěryhodné osobě, která bude přesně znát Vaši útratu!

Objednávku nákupu domů lze učinit na tel. 722 951 205.

Jiná pomoc seniorům

Sociálně-právní i jinou pomoc nabízí seniorům Senior Point, kde poradí vyškolená a ochotná pomoc. Linka je v provozu nonstop.

Pro tuto pomoc volejte č. 840 111 122.

Další důležitá telefonní čísla

1212 – Celostátní zdravotnická linka ohledně informací k nemoci Covid-19.

112 – Tísňová linka pro případ, potřebujete urgentní lékařskou pomoc.

Drago Sukalovský


26.1.2021 13:18:02 | přečteno 1153x | Bc. Soňa Šmahelová
load