Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kuřim - na spojnici cest

banner

Stálá expozice o historii města "Kuřim - na spojnici cest" se nachází v bývalé galerii kuřimského zámku. Otevírací doba výstavy je každý týden čtvrtek až neděle od 14 do 18 hodin. Po domluvě lze pro školy a organizace připravit prohlídku mimo provozní dobu.

Akce pro milovníky historie

Ve stálé expozici o historii města "Kuřim - na spojnici cest" budou probíhat pravidelné akce pro milovníky historie.

Aktuální akce:

Jak obléci pračlověka – život posledních lovců

Pátek 25. května 18:00

Přednáška věnovaná podrobnostem každodenního života v době kamenné a způsobu lidského života vycházející z tradic koncem doby ledové, avšak v podmínkách klimatu mnohem vlhčího a teplejšího. Lidé žijící jako lovci, sběrači. Co pro svůj způsob života potřebovali? Jak najdeme důkaz o přítomnosti člověka, který se tu před 9000 lety zastavil rybařit? Jak vypadala krajina? Čistili si zuby? Kolik měli dětí? Společně zkusíme hledat odpovědi. VSTUP ZDARMA.


Expozice je umístěna na kuřimském zámku na adrese Křížkovského 48/2. Pro veřejnost je otevřena vždy od čtvrtka do neděle od 14 do 18 hodin. Vstupné je 20 Kč, děti a mládež do 15 let mají vstup zdarma. Pro mimořádné prohlídky mimo otevírací dobu nás kontaktujete na emailu: kucerova@mkkurim.cz

banner

4.12.2017 12:44:50 - aktualizováno 9.5.2018 18:50:40 | přečteno 1008x | Bc. Soňa Šmahelová
load