Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Koncese na výrobu a prodej tvrdého alkoholu

RAB462296 alkohol

Odbor obecního živnostenského úřadu upozorňuje všechny prodejce tvrdého alkoholu, že mají posledních několik dní na vyřízení koncese na jeho prodej. Prodej tvrdého alkoholu je po 17. dubnu 2014 možný jen s koncesí a prodejci bez koncese nebudou moci podle zákona tvrdý alkohol dále prodávat. Vyřízení koncese je bezplatné.  

Jedná se o koncesovanou živnost: "Výroba a úprava kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin a ostatních alkoholických nápojů ( s výjimkou piva, ovocných vín, ostatních vín a medoviny a ovocných destilátů získaných pěstitelským pálením) a prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin",  která je upravena zák. 309/2013 Sb., který novelizoval zák. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, s nabytí účinnosti od 17. 10. 2013.

Prodejci alkoholu (kvasný líh, konzumní líh, lihoviny), kteří hodlají i nadále tuto komoditu prodávat, musí požádat o tuto koncesi v částečném rozsahu: "Prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin", výroba a úprava tvrdého alkoholu je náročnější na doklady i postup v rámci udělení koncese. Koncese v částečném rozsahu se týká také prodejců v obchodech, restauračních zařízeních i v dopravních prostředcích.

Žádost o koncesi v tomto půlročním období se týká všech podnikatelů, kteří doposud prodávali předmětný alkohol v rámci živnosti volné: "Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona", obor č. 48 - "Velkoobchod a maloobchod" nebo v rámci živnosti řemeslné "Hostinská činnost".

Nová koncese nepodléhá správnímu poplatku a nevyžaduje žádnou odbornou způsobilost, ani vyjádření Ministerstva zemědělství ani schválení provozovny. Podnikatel přijde pouze s občanským průkazem a požádá o koncesi, zaměstnanec odboru živnostenského úřadu elektronicky zpracuje žádost, podnikatel ji překontroluje a podepíše. Následovat bude správní řízení a vydání rozhodnutí o udělení koncese. Po nabytí právní moci rozhodnutí bude podnikateli vydán Výpis ze Živnostenského rejstříku s novou koncesí a se všemi živnostmi, které podnikatel vlastní, jako průkaz živnostenského oprávnění, kterým se bude v podnikání nadále prokazovat.

5.11.2013 21:10:16 - aktualizováno 14.4.2014 7:11:05 | přečteno 4903x | Bc. Soňa Šmahelová
load