Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Komunitní zahrada na Dílech

20220520 132957

Na podzim vznikne první komunitní zahrada, která bude v Kuřimi situována na ulici Rozdělovací, kde mohou občané pěstovat zeleninu a zároveň sousedské vztahy. Chcete-li se zapojit, můžete vyplnit dotazník. Co je komunitní zahrada? Místo, kde budete mít možnost pěstovat lokální potraviny a přenést uzavřený cyklus jídla do praxe. Vyroste díky spolupráci města Kuřim a společensky prospěšného podniku Kokoza. Rozkvétat pak bude díky vám, kteří se projektu budete chtít osobně účastnit.


A tak pokud máte rádi zelená a jedlá města a hledáte kde pěstovat a kompostovat, pojďte se zapojit s námi. A jestli se k nám chcete přidat, budeme rádi, když vyplníte online dotazník, který najdete na adrese https://bit.ly/KZKurim.

Každá komunitní zahrada je jiná. Jaká? Přesně taková, jakou si ji vytvoří komunitní zahradníci. Chcete pěstovat na 1 metru čtverečním nebo větším záhonu? Chcete na zahradu chodit s dětmi? Chcete pěstovat zeleninu, ovoce nebo květiny? Budeme rádi, když do dotazníku nasdílíte právě tu vaši představu.

Tato komunitní zahrada je první, startovací projekt, ale nemělo by zůstat u jediného místa. Využijte dotazník také k tomu, abyste nám napsali, kde byste jinde navrhovali vybudovat další komunitní zahradu. Komunitní zahrada na ulici Rozdělovací bude zřejmě primárně sloužit lidem, kteří jsou v bytovkách z přilehlých ulic Hojerova a Metelkova, ale členem se může stát každý, kdo má trvalý pobyt v našem městě. O přesném termínu prvního setkání a samotném otevření komunitní zahrady také rozhodnete vy. Plánujeme ho kolem poloviny září.


6.7.2022 9:58:40 - aktualizováno 6.7.2022 9:59:13 | přečteno 642x | Bc. Soňa Šmahelová
load