Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jarní úklid ve městě

P1040265

V Kuřimi probíhá velký jarní úklid. Komunikace ve městě už nahrubo uklidili od zimních posypů zaměstnanci Technických služeb a nyní přijde na řadu i klasické a účinnější blokové čištění kuřimských ulic. Uklizené jsou silnice vedoucí do Kuřimi a opravdu rázně se město pustilo do boje s psími exkrementy. Speciální vysavač vyjíždí každý den a naplánované trasy ulic bude čistit opakovaně až do první seče trávy, po které se na ulice znovu vrátí.

Koncem března město po dohodě s kuřimskou věznicí využilo na práci také vězně, kteří si odpykávají nízké tresty. Město Kuřim spolupracuje s místní věznicí už nejméně dva roky a díky společné dohodě může využívat části vězňů pro různé práce ve městě. Jejich úkolem tentokrát bylo uklidit prostory kolem silnic vedoucích do Kuřimi. V první fázi začali s úklidem silnice z Kuřimi směrem na Jinačovice. Následně se přesunuli na silnici od Čebína ke Kuřimi a v dalších dnech se pustili do uklízení odpadků u silnice vedoucí do České.

V stejné době se Městský úřad také rozhodl důkladně zatočit s problémem psích výkalů na ulicích a trávnících Kuřimi. Město v současnosti využívá k úklidu mobilní vysavač na psí exkrementy, který zvládne obsluhovat jeden pracovník Technických služeb. Dříve také pronajímalo čtyřkolku s odsávacím zařízením, její provoz však byl příliš nákladný a navíc často poruchový. Do budoucna Městský úřad uvažuje o nákupu ještě jednoho mobilního vysavače.

Vysavač začal svou práci v „horní“ části Kuřimi, na ulici Legionářské, následně postupoval v ulici Jungamannova a přilehlých ulicích, aby pak pokračoval na druhou stranu od ulice Legionářské směrem k Popkove. Další trasa byla ulice Tyršova a Brněnská, následovalo sídliště Loučky a pak oblast Díly za sv. Jánem. Někteří občané Kuřim si o zařazení „své“ ulice do počišťovací trasy psali i na facebook města. Ve snaze vyhovět jim, předáváme jejich připomínky dál odpovědným pracovníkům. Všechny trasy se budou pravidelně střídat až do první seče trávy. Po skončení práce sekáčů se vysavač na ulice znovu vrátí. Poplatky za držení psů ve městě tak slouží k pokrytí provozu úklidové techniky a práce pracovníků Technických služeb města Kuřimi.

P1040263

P1040264

27.3.2012 8:54:19 | přečteno 2123x | Bc. Soňa Šmahelová
load