Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Informace o cestovních dokladech

643083 551068 PASY

Letní cestovní sezóna se blíží a pokud potřebujete zhotovit cestovní pas, nezapoměňte o něho poždát co nejdříve, neboť lhůta pro jeho vyhotovení je 30 dnů. Je možné vyhotovit pas i ve zkrácené lhůtě, ale některé státy vyžadují dobu platnosti cestovního pasu delší než půl roku nad dobu pobytu. Více informací k vydávání cestovních pasů naleznete zde.

Informace o platnosti cestovních dokladů do jednotlivých států světa lze aktuálně zjistit na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky - www.mzv.cz.  Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu.

Městský úřad Kuřim vyhotovuje následující doklady:

1. Cestovní pasy ve zkrácené lhůtě (s platností ½ roku), a to do jednoho týdne od podání žádosti.

2. Cestovní pasy s biometrickými údaji a elektronické občanské průkazy jsou vyhotovovány ve lhůtě 30 dnů od podání žádosti.

Žádost o cestovní doklad si můžete podat v pondělí a ve středu v době od 7.30 do 11.30 hodin a od 12.30 do 18.30 hodin. Bližší informace můžete získat na úseku cestovních pasů a občanských průkazů:

paní Ivana Novotná tel.: 541422326

paní Kateřina Vanková tel.: 541422361

Mgr. Lenka Krejčová

vedoucí odboru správního a vnitřních věcí

12.5.2013 21:31:57 - aktualizováno 7.6.2013 9:43:30 | přečteno 2761x | Bc. Soňa Šmahelová
load