Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Elektronická aukce energií pro občany Kuřimi

Clipboard01

Město Kuřim se připojilo k projektu Elektronické aukce pro města a obce společnosti eCENTRE, která organizuje elektronickou aukci elektřiny a plynu pro domácnosti. V prostorách Městského úřadu Kuřim bude ve dnech 9., 16., 23., 25. a 30. září (pondělky a středa) od 15:00 do 18:30 otevřeno kontaktní místo, kam budou moci naši spoluobčané, v případě jejich zájmu, předávat podklady nutné pro zařazení do aukce. Jedná se o smlouvu se stávajícím dodavatelem (včetně dodatků), faktury za uplynulý rok a údaj o placení (číslo SIPO nebo účtu).

V minulých dnech se v médiích objevily zprávy k e-aukcím. Společnost eCENTRE na ně reagovala řadou vyjádření jejichž souhrn vám přinášíme:

ikona souboruVyjádření společnosti eCENTRE k možným rizikům e-aukce

ikona souboruE aukce Kontaktni dny

O pětinu levnější energie. Nebo o víc. Ne, to není pochybná nabídka podomních prodejců, ale akce zaštítěná řadou měst a obcí.

Levnější elektřinu i plyn pro domácnosti zkouší získat řada obcí a měst. K elektronickým aukcím se jich připojilo už 200. Jako první je vyzkoušely Říčany. Průměrná úspora dosahuje 25 - 30 %.

Celkový počet domácnosti v Česku, které už elektronickou aukci energií vyzkoušely, roste. Ta červencová byla skoro pro 5000 a povedlo se uspořit pro další dva roky více než 52 milionů korun. Potvrzuje se i to, že čím více zájemců se dá dohromady, tím větší je i průměrná úspora. Elektronické aukce energií pokračují napříč Českem

„Město Kuřim se svými organizacemi se účastní nákupu energií na komoditní burze už od loňského roku a ušetřili jsme za tu dobu desítky procent z původní ceny, což jsou statisíce či miliony korun“ říká starosta Kuřimi Drago Sukalovský. “Rozhodli jsme se proto nabídnout podobnou možnost i občanům města a připojit se k projektu Elektronické aukce pro města a obce společnosti eCENTRE, která elektronickou aukci elektrické energie a plynu pro domácnosti organizuje.“

Elektronická aukce je vlastně obdoba dražby, která však probíhá on-line přes internet a ve které dodavatelé své nabídky snižují a snaží se tak získat klienta. Čím více domácností se do e-aukce zapojí, tím výhodnější ceny mohou dodavatelé nabídnout, jelikož tak soutěží o celý balíček zákazníků. Výhodou e-aukce je, že dodavatelé o své klienty soutěží a že mají jasně stanovené podmínky, za kterých pak vítězný dodavatel do domácnosti elektřinu či zemní plyn dodává. Tímto způsobem mají občané šanci nejen ušetřit, ale získají zároveň jistotu, že ve smlouvě nebudou žádné skryté poplatky. Pro občany je tato služba úplně ZDARMA. Pořadatelské firmě neplatí za zprostředkování e-Aukce nic ani město Kuřim. Aukční poplatek zaplatí firmě po ukončení aukce dodavatel, jenž e-Aukci vyhraje.

Dne 4. září 2013 v 18:00 se uskutečnila v Kulturním domě v Kuřimi Prezentace pro občany, kde zástupci společnosti eCentre odpovídali na všechny otázky.

V prostorách Městského úřadu Kuřim bude ve dnech 9., 16., 23., 25. a 30. září (pondělky a středa) od 15:00 do 18:30 otevřeno  kontaktní místo, kam budou moci naši spoluobčané, v případě jejich zájmu, předávat podklady nutné pro zařazení do aukce. Jedná se o smlouvu se stávajícím dodavatelem (včetně dodatků), faktury za uplynulý rok a údaj o placení (číslo SIPO nebo účtu).

Vlastní aukce se uskuteční na konci října a v listopadu (v případě dosažení výhodnější ceny pro klienta) se budou podepisovat smlouvy s novými dodavateli energií.

 ikona souboruVýsledky e aukcí pro domácnosti

ikona souboruOtazky a odpovědi e aukce

20.8.2013 20:53:27 - aktualizováno 24.9.2013 8:36:54 | přečteno 2679x | Bc. Soňa Šmahelová
load