Vyhledání spojení, plány linek, poloha vozidel

Vyhledání spojení

K nalezení spojení slouží vyhledavače. Nejznámějším je vyhledavač IDOS, pomocí něhož můžete nalézt spojení vlakem, autobusem (vč. kombinací), MHD, letadlem, ale také přímo v rámci IDS JMK. Stačí si z úvodní nabídky JÍZDNÍ ŘÁD vybrat příslušnou oblast. Přímé odkazy:

IDOS v základním nastavení (nezobrazuje čísla linek IDS JMK)
IDOS nastavený pro vyhledávání v rámci IDS JMK

Plány sítě

Společnost KORDIS JMK nabízí na svých webových stránkách kromě klasických plánů sítě také dva pokročilé nástroje. Jsou to:

Interaktivní mapa
Umožňuje vyhledat spojení, získat informace o přesné trase jakékoli linky a jejím jízdním řádu, výlukách, plánovaných odjezdech spojů z určité zastávky, rozmístění prodejních automatů na jízdenky aj.

Rady pro nového uživatele mapy:
1) Po načtení se zobrazuje pouze přehled tras. Abyste získali zobrazení konkrétních linek, musíte mapu několikrát přiblížit.
2) Po načtení se zobrazuje MHD Brno a nejbližší okolí. Celý Jihomoravský kraj zobrazíte tak, že v levém horním rohu mapy kliknete na tlačítko "Další plány".
3) Informace o lince (trasa, jízdní řád) získáte kliknutím na ni.
4) Informace o zastávce (spojení, odejzdy) získáte kliknutím na ni.

Mapa zastávek s aktuálními odjezdy
Na různých mapových podkladech jsou zobrazovány konkrétní označníky zastávek (jednotlivá nástupní místa), barevně odlišené podle toho, který typ dopravního prostředku je obsluhuje. Po kliknutí na ikonku zastávky se zobrazí časy nejbližších pěti odjezdů korigované o eventuelní zpoždění podle aktuální polohy vozidla (pokud je tato informace k dispozici). Mapa tedy zachycuje reálnou dopravní situaci. Dále lze zobrazovat jízdní řády linek nebo vyhledávat spojení.

Po načtení mapy se zobrazí centrum Brna, ale služba je dostupná pro celý Jihomoravský kraj. Nad požadovanou oblast se můžete přemístit buď klasickým tažením myši nebo do formuláře "Vyhledávání" zadejte název obce a vyberte konkrétní zastávku.

Aktuální odjezdy spojů IDS JMK

Aktuální odjezdy spojů IDS JMK z konkrétní zastávky lze také zjistiit v jednoduchém webovém fomuláři (není potřeba načítat mapu). Postup zjištění odjezdů v počítači a v mobilním telefonu je zde.

Vyhledání spojení a zjištění polohy vlaku v mobilu (celá ČR)

Z běžného telefonu lze poslat dotazovací SMS. Postup sestavení textové zprávy u jednotlivých operátorů: O2, T-Mobile, Vodafone.

Majitelé pokročilých přístrojů (PDA, smartphony apod.) s operačním systémem Windows Mobile mohou využít aplikaci Smartřády.

Poloha vlaku(ů) na internetu

Na internetové stránce http://www.cd.cz/ můžete zjistit polohu konkrétního vlaku. Na stánkách http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/ můžete získat informace týkající se eventuelních mimořádností a omezení provozu. Přehled o dopravní situaci na celé železniční síti pak můžete získat na stránkách http://www.cd.cz/mapa/.

Kalkulátor ceny jízdného ve vlacích Českých drah

Pokud se někam chystáte vlakem ČD, můžete si cenu jízdneho zjistit na stránce http://www.jizdenka.cz/, kde lze nastavit různé druhy slev, včetně slev pro skupiny a síťových jízdenek.

Mapa železniční sítě

Mapa železniční sítě s čísly tratí je k dispozici zde.

2.11.2011 16:44:52 - aktualizováno 2.11.2011 17:36:12 | přečteno 10165x | krcma.s

Občan

 
2022 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load