Vydávání orientačních čísel

DSC 6039

Od července začne v Kuřimi vydávání nových orientačních čísel vlastníkům nemovitostí. Všichni vlastníci nemovitostí budou nejprve osloveni dopisem, na základě kterého si mohou přijít tabulku s orientačním číslem vyzvednout. Zavedením čísel orientačních nevzniká povinnost měnit žádné doklady. Nejedná se o změnu adresy, nýbrž o její doplnění. Číslo orientační bude do příslušných dokladů, zejména občanského průkazu, dopsáno u příležitosti jejich výměny z jiných zákonem stanovených důvodů.

Zastupitelstvo města Kuřimi schválilo zavedení orientačních čísel ve městě Kuřimi od roku 2013. Důvodem zavedení je snaha zpřehlednit značení nemovitostí ve městě tak, aby bylo možno každou nemovitost podle čísla orientačního snadno najít. To ulehčí především zásahy jednotlivých složek integrovaného záchranného systému (záchranky, hasiči, policie), které na nepřehlednost dosavadního systému a tím i prodloužení dojezdové doby u zásahů opakovaně upozorňovaly. Nová čísla orientační také samozřejmě umožní snadnější orientaci občanům a návštěvníkům města.

Město Kuřim nechalo na své náklady vyrobit tabulky s názvem ulice a číslem orientačním. Tabulky budou zdarma k vyzvednutí, po obdržení dopisu, od 1. 7. 2013 v úřední dny nebo po předchozí telefonické domluvě na odboru stavebním a vodoprávním Městského úřadu Kuřim, p. Ošlejšková (dv. č. 209, tel. 541 422 312) nebo p. Ing. Lekešová (dv. č. 207, tel. 541 422 314).

Povinností vlastníka nemovitosti, tedy Vaší povinností, je připevnit tabulku s číslem orientačním na svůj náklad na budovu, a to zásadně pod tabulku s číslem popisným tak, aby orientační číslo bylo viditelné z veřejné komunikace. Splníte tím nejenom svoji zákonnou povinnost, ale především ulehčíte a zrychlíte práci v krizových situacích zdravotníkům, hasičům a policistům, čímž pomůžete zvláště sobě a svým blízkým.Číslo orientační je přiděleno každé nemovitosti s číslem popisným.

Postup vydávání bude po jednotlivých ulicích, úředníci budou při obesílání majitelů nemovitostí postupovat ze severní části města do jižní. Jako první budova v Kuřimi obdržela orientační číslo budova radnice.

Návod pro připevnění tabulky dostanete spolu s jejím převzetím a současně ho nalezente také zde v příloze:

ikona souboruNavod pripevneni tabulky

IMG 0537

14.6.2013 14:51:54 - aktualizováno 1.7.2013 10:36:19 | přečteno 2266x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load