Virtuální univerzita třetího věku

Clipboard01

Městská knihovna Kuřim upozorňuje občany na volná místa ve vzdělávacím projektu pro seniory se zájmem o vzdělávání. Přednášky začínají už v úterý 7. ledna. Přihlásit se můžete kdykoliv během otevírací doby Městské knihovny Kuřim.

Vážení zájemci o studium,

městská knihovna přijímá závazné přihlášky na první řadu virtuálních přednášek zaměřených na astronomii. Cyklus bude zahájený v úterý 7.1. v 9,30 a bude pokračovat během ledna každý týden. Celkem se zúčastníte 4 přednášek.

Virtuální univerzita třetího věku (VU3V) představuje novou moderní alternativu ke klasické prezenční přednáškové výuce. Je založena na využití komunikačních technologií a internetu a didakticky přizpůsobena specifikům cílové skupiny - seniorům se zájmem o vzdělávání.

S využitím rychle se rozvíjejících informačních a komunikačních technologií je možné zpřístupnit seniorské vzdělávání co možná největšímu okruhu zájemců a tím poskytnout stejné příležitosti všem seniorům bez rozdílu místa bydliště. Dostupnost kdekoliv a kdykoliv je největší výhodou virtuálních kurzů. Vlastní forma výuky přirozeným způsobem rozvíjí počítačovou a především informační gramotnost seniorů. Přesto však znalost práce s počítačem není podmínkou účasti! 

Studium vzdělávací skupiny organizuje vyškolený lektor.

U klasických prezenčních přednášek si posluchači odnášejí jen to, co si stačili poznamenat a zapamatovat; nemají možnost se k přednesené látce jakkoli vrátit a případné tištěné studijní materiály nikdy nemohou projev lektora úplně nahradit. Hlavní didaktická přednost virtuálních kurzů oproti klasickým prezenčním přednáškám spočívá právě v možnosti opakování, což je významné zejména pro seniory.

Účastníkem studia může být:

* senior se statutem důchodce

* invalidní důchodce bez rozdílu věku

* osoby kategorie 50+ (nezaměstnaní nebo čekající na statut důchodce)


Podmínky studia:

 * vyplněná a konzultační střediskem (knihovnou) potvrzená přihláška

* zaplacený studijní poplatek (150,- až 300,- Kč za semestr)

Pilotní semestr - Astronomie - obsahuje 4 přednášky, které zahrnují výtvarné a umělecké řešení slunečních hodin od antiky po současnost a představení slavných astronomů Rudofa II.

Toto téma je povinné pro všechna nová střediska a slouží především k pochopení systému studia  a ověření způsobu přijatelnosti pro seniory i pro konzultační střediska. Výuka probíhá 1x týdně. (V dalších semestrech pak 1x  za 14 dní).

Začínáme již v lednu - v úterý 7.1.2014 - . Přednáškový den bude úterý 9.30 do 11.30 v přednáškovém sále městské knihovny.

Cena prvního semestru je 150,- Kč

Pro další semestry si témata volí senioři sami z následující nabídky:

Využití informačních technologií, Vývoj a současnost EU, Osobní finance, Pěstování a využití jedlých a léčivých hub, Čínská medicína v naší zahrádce, Lesnictví, Vývoj a historie české myslivosti, Dějiny oděvní kultury, Hudební nástroje, Michelangelo Buonarroti - život a dílo, Etika jako východisko z krize společnosti, Evropské kulturní hodnoty, Lidské zdraví, Kouzelná geometrie

Přihlášky a informace pro vás bude mít připraveny Mgr. Eva Jourová  - kontaktní osoba VU3V konzultačního střediska 

Všem budoucím "studentům", kteří nemají doma potřebné technické zázemí, budou v knihovně  k dispozici 2 počítače a konzultační pomoc.

Městská knihovna Kuřim

Tel.: 541 420 462

E-mail: mkkurim@volny.cz
2.1.2014 21:58:01 - aktualizováno 2.1.2014 22:01:03 | přečteno 1900x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load