Soutěž pro děti Maják

DSC 0103

V pátek 18. května proběhla v Kuřimi u ZŠ na Komenského ulici soutěž Maják, kterou tradičně pořádá Policie ČR Obvodní oddělení Kuřim pro žáky čtvrté a páté třídy základní školy. Od letošního roku proběhla soutěž Maják poprvé ve spolupráci s Městským úřadem Kuřim, odborem dopravy, který připravil pro účastníky soutěže osm disciplín na dopravním hřišti.

Do soutěže vyslalo několik škol z Kuřimi, Drásova, Lelekovic a Vranova někdy i dvě sedmičlenná družstva, která soutěžila v nejrůznějších disciplínách.  Odbor dopravy MÚ Kuřim na starosti dopravní hřiště, které úředníci sami vymysleli, namalovali a zrealizovali tak, aby děti pochytily především základní znalosti dopravních předpisů, jako jsou přednost zprava, stopka, přechod pro chodce nebo kruhový objezd. Žáci si mohli vyzkoušet i jízdu zručnosti po dopravním hřišti. Na celé akci spolupracovali policisté z Obvodního oddělení PČR v Kuřimi a Dopravního inspektorátu Brno-venkov včetně tiskového mluvčího a preventistky. Děti plnily také branné disciplíny na připravené stezce v blízkém lese.
Všichni soutěžící si odnesli dárečky zejména z oblasti bezpečnosti provozu, jako jsou reflexní nášivky nebo klíčenky, a ti nejlepší třeba bezpečnostní světla na kolo. Poháry a část cen zajistila PČR Kuřim a ostatní ceny Městský úřad Kuřim, částečně z programu BESIP. Všem policistům, úředníkům i učitelům patří poděkování za čas, který dětem věnovali a dětem za jejich šikovnost, se kterou náročný program zvládly.

DSC 0127

DSC 0135

DSC 0168

23.5.2012 11:07:17 - aktualizováno 23.5.2012 11:19:21 | přečteno 2293x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2022 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load