Otevření Sportovní haly Kuřim

DSCF8333

Ve středu 12. září se slavnostně otevře městská Sportovní hala Kuřim. Na 16 hodinu je připravena tisková konference pro novináře a od 17 hodin začne Extraligová exhibice nejprve zápasem extraligového volejbalu žen KP Brno a VK Prostějov, po kterém bude následovat zápas extraligové házené mužů TJ Sokol Nové Veselí a SK Kuřim Handball. Návštěvníci si mohou prohlédnout dostupné prostory haly od 16 hodin. Vzhledem k obsazenosti šaten hráčkami a hráči, budou k prohlídce pouze určené prostory. Vstup pro návštěvníky je volný.


Práce na městské sportovní víceúčelové hale začaly počátkem prosince roku 2016, v lednu následujícího roku zastupitelstvo města schválilo navýšení světlé výšky haly z 8 na 10 metrů a úpravu osvětlení.

Investorem haly je Město Kuřim, projekt zpracovala architektonická kancelář Cubiod Architekti s.r.o., která se svým návrhem zvítězila v architektonické soutěži, kterou město uspořádalo v roce 2009. Sportovní hala Kuřim bude stát přibližně 85 milionů korun bez DPH. Sloužit bude pro většinu sportovních oddílů, které v Kuřimi působí. Jak říká starosta Kuřimi Drago Sukalovský: „Kuřim byla a je městem sportu a sportovních aktivit, mnoho oddílů pracuje už s nejmenšími dětmi a počet jejich členů rok od roku roste. Kryté sportoviště zatím suplovaly tělocvičny základních škol a nafukovací hala, ale ty jsou například pro pořádání zápasů nevhodné, protože se do nich nevejdou prakticky žádní diváci a nemají odpovídající zázemí.“ A jak dále dodává: „Sportovní hala Kuřim má dokonce šest šaten, jednu šatnu pro rozhodčí a hlediště má kapacitu 400 diváků.“

Halu spravuje městská společnost Wellness Kuřim s.r.o., pod kterou spadá i blízký aquapark s fitness a relax centrem. Podle Jana Sojky, manažera Wellness Kuřim, by halu primárně měly využívat sportovní oddíly z Kuřimi: „Jsou to především házenkáři, fotbalisté, florbalisté, futsalisté, ale také judisté a další oddíly a kroužky. Samozřejmě je zde prostor i pro školní výuku a soutěžní zápasy i v jiných sportech, zájem projevily některé oddíly z Brna, a také jsme otevřeni letním soustředěním. Díky svým rozměrům a vybavení je sportovní hala skutečně víceúčelová a je vhodná pro všechny halové sporty. Halu můžeme rozdělit sítěmi na třetiny a zájemci tak mohou využít pouze její část, pochopitelně za nižší nájem.“ A hned přidává konkrétní příklady: „V běžné pracovní dny tak pronájem celé haly v exponovaných hodinách od 17 do 22 hodin vyjde například na 900 Kč na hodinu, pronájem 2/3 haly pak stojí 750 Kč. Mnohem nižší cena za pronájem je dopoledne, kdy od 8 do 15 hodin vyjde pronájem celé haly na pouhých 500 Kč na hodinu a dvě třetiny na 400 Kč. V letních měsících pak navíc nabízíme výrazné slevy.“

Blízké Wellness Kuřim k tomu nabízí skvělé zázemí všem sportovcům i návštěvníkům. Je zde aquapark, který vedle rekreačního a školního bazénu disponuje i plaveckým bazénem s dráhami pro kondiční plavání, je zde vybavené fitness centrum se sály pro kolektivní cvičení nebo tréninky, relax centrum se sportovními a zdravotními masážemi a také bistro a restaurace.

Výstavba Sportovní haly Kuřim přilákala další investory, jeden ze soukromých investorů aktuálně vyřizuje stavební povolení pro hokejovou halu a ve fázi územního rozhodnutí je výstavba hotelu jiného soukromého investora.

Město Kuřim navíc hodlá dále do sportu investovat. Vedle městské sportovní haly vyroste další hřiště s umělým povrchem a rekonstrukce čeká i blízký sportovní areál s atletickým oválem a fotbalovým hřištěm. Městu se také podařilo odkoupit dalších 16 000 m2 přilehlých pozemků jako rezervu pro případné rozšiřování sportovního areálu.

Kuřim je město sportu a dobré místo pro život.

DSCF8333


6.9.2018 12:17:34 - aktualizováno 11.9.2018 14:14:31 | přečteno 1749x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2022 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load