Ocenění pro Kuřim za registr pohledávek

3219 0001

Kuřim získala první místo v soutěži  Egovernment The Best 2014 - MasterCard magazínu Egovernment za projekt RAP – registr pohledávek. Tato soutěž se vyhlašuje každoročně už od roku 2006 a jedná se sbírku nejzajímavějších projektů elektronizace veřejné správy spojenou se soutěží přihlášených projektů. Snahou magazínu Egovernment je shromáždit a prezentovat ty nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy v daném roce. Slavnostní vyhlášení soutěže se konalo 24. 11. 2012 v Obecním domě v Praze a za Kuřim ocenění převzali informatik Radek Jízdný, tajemnice úřadu Alena Zimmermannová a místostarosta Kuřimi David Holman.


Nový modul RAP – registr pohledávek je služba, která umožňuje občanům Kuřimi, kontrolovat si on-line svoje platby, které městu odvádějí. To se týká zejména plateb za komunální odpad, za psy, ale třeba i za pokuty uložené ve správním řízení. Občané, kteří mají o tuto službu zájem, se osobně zaregistrují na finančním odboru Městského úřadu Kuřim, kde obdrží jedinečné přihlašovací údaje pro vstup do systému.

Starosta Kuřimi Drago Sukalovský vidí ve zřízení aplikace hned dvojí efekt: „Na jedné straně samozřejmě chceme, aby nám ubylo neplatičů a městu tyto peníze nechyběly, nemluvě o administrativní zátěži spojené s rozesíláním upomínek. Na straně druhé je to velmi pozitivní věc i pro občany, kteří si tak kdykoliv a včas mohou zkontrolovat svoje platby vůči městu a předejít tak případným exekucím.“

Nový modul je umístěn v odkazu: https://www.kurim.cz/cs/mestsky-urad/registr-pohledavek-rap/  a vedle komplexního přehledu pohledávek jsou občanovi po přihlášení k dispozici také základní informace o jednotlivých případech pohledávek, jako jsou například evidenční údaje zvolené pohledávky, přehled všech předpisů a uskutečněných plateb nebo údaje nutné k provedení úhrady nedoplatku převodem z účtu včetně variabilního symbolu.

Na tvorbě Registru pohledávek se podíleli informatici Městského úřadu Kuřim Radek Jízdný a Marek Svoboda ve spolupráci s Martinou Hamerníkovou z finančního odboru. V současné době má modul RAP registrovánu přibližně stovku uživatelů.

1 (103)


3219 000125.11.2014 18:31:44 - aktualizováno 16.12.2014 9:09:29 | přečteno 1877x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load