Nákup energií pro naše občany

Clipboard01

Město Kuřim se rozhodlo připojit k projektu "Elektronické aukce pro města a obce" a připravuje se společností eCENTRE podmínky pro konání elektronické aukce pro dodávky elektrické energie a plynu domácnostem na území města.

Elektronická aukce je vlastně obdoba dražby, která však probíhá on-line přes internet a ve které dodavatelé své nabídky snižují a snaží se tak získat klienta. Čím více domácností se do e-aukce zapojí, tím výhodnější ceny mohou dodavatelé nabídnout, jelikož tak soutěží o celý balíček zákazníků. Výhodou e-aukce je, že dodavatelé o své klienty soutěží a že mají jasně stanovené podmínky, za kterých pak vítězný dodavatel do domácnosti elektřinu či zemní plyn dodává. Tímto způsobem mají občané šanci nejen ušetřit, ale získají zároveň jistotu, že ve smlouvě nebudou žádné skryté poplatky. Pro občany je tato služba úplně ZDARMA. Pořadatelské firmě neplatí za zprostředkování e-aukce nic ani město. Aukční poplatek zaplatí firmě po ukončení aukce dodavatel, jenž e-aukci vyhraje.

Do elektronických aukcí na dodávku plynu a elektřiny pro obyvatele se zapojilo nebo zapojí už 102 českých měst. Prvním tuzemským městem, které službu vyzkoušelo, byly v polovině března středočeské Říčany. V Brně se jako první zapojila MČ Židenice. 30. dubna 2013 proběhla elektronická aukce v Praze 6. Účastnilo se 665 domácností, které ušetřily dohromady 7,6 milionů korun. Vysoutěžený dodavatel sníží cenu o více než 31 % na elektřině a 22 % na zemním plynu.

V prostorách Městského úřadu Kuřim bude v od 9. září otevřeno kontaktní místo, kam budou moci naši spoluobčané, v případě zájmu, předávat podklady nutné pro zařazení do aukce. Jedná se o smlouvu se stávajícím dodavatelem a fakturu za uplynulý rok. Před tím, dne 4. 9. 2013 se uskuteční v Kulturním domě v Kuřimi Prezentace pro občany, kde budou zástupci společnosti eCentre odpovídat na všechny otázky.

O dalších konkrétních termínech a bližších detailech Vás budeme informovat na webových stránkách města, Facebooku a letáky, které najdete na nástěnkách a ve Vašich schránkách.

17.6.2013 21:40:06 - aktualizováno 1.7.2013 10:36:45 | přečteno 1541x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load