Na cestovních pasech už je klid

643083 551068 PASY

V současné době se situace na úseku cestovních pasů už stabilizovala a k podání žádosti o cestovní pas už není možné rezervovat si pořadové číslo.

Důležité upozornění pro všechny, kteří chtějí vycestovat za hranice s dětmi: v souvislosti se změnou zákona musí mít od 26. 6. 2012 každé dítě vlastní cestovní pas.

Informace o cestovních dokladech

Letní cestovní sezona se blíží… Budete cestovat? Potřebujete vyhotovit cestovní pas? Pak právě pro Vás jsou určeny následující řádky. Ze zkušenosti doporučujeme zkontrolovat  si platnost cestovních dokladů a v případě nutnosti požádat o vydání nového cestovního pasu včas (lhůta pro vydání je 30 dnů). S příchodem letní sezony a v souvislosti se změnou zákona o cestovních dokladech, kdy od 26.6.2012 musí mít každé dítě vlastní cestovní pas, byla v období uplynulých dvou měsíců zvýšená poptávka po vyhotovení cestovních pasů zejména pro děti. V důsledku této situace Město Kuřim po přechodnou dobu přistoupilo ke změně režimu pro podání žádostí o cestovní pasy, jehož smyslem bylo minimalizovat čekací doby. V důsledku tohoto opatření se podařilo tuto situaci bez větších problémů zvládnout.

Závěrem k diskutované otázce prokazování státního občanství. Od 1.1.2012 se dokládá osvědčení o státním občanství dítěte při vydání prvního cestovního dokladu pouze v případě pochybnosti. Tato změna v zákoně však nezprošťuje „úředníky“ šetřením státního občanství na základě dokladů, které předkládá zákonný zástupce dítěte. K podání žádosti o první cestovní doklad pro dítě do 15-ti let je třeba předložit /informace je obecná/:

- rodný list dítěte
- rodné listy rodičů dítěte
- OP jednoho z rodičů dítěte
- dítě s sebou 

Pokud budete mít s sebou výše uvedené doklady, garantujeme Vám vyřízení žádosti bez problémů. Žádost i fotografie se vyhotovují on-line.

Podání žádostí o občanské průkazy, výdej občanských průkazů a cestovních dokladů zůstává beze změn, a to přes výdejové pracoviště. Pořadová čísla se nevydávají!

Děkujeme za pochopení a na Vašich cestách za hranice všedních dnů Vám přejeme hodně nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Lenka Krejčová
pověřená vedením
odboru správního a vnitřních věcí

26.6.2012 16:48:34 - aktualizováno 26.6.2012 16:50:06 | přečteno 2106x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load