Možnost třídění kartonových obalů

odpad

Do sběrných nádob na tříděný odpad v Kuřimi je nyní možné vhazovat i kartonové obaly od nápojů. Do žlutých kontejnerů na plasty lze nyní vhazovat také nápojové kartony, krabice od džusů, mléčných výrobků, vín a podobně.

Pokud si nejste jisti, co všechno do sběrných nádob na tříděný odpad patří, najdete potřebné informace vždy v popisu na všech nádobách na tříděný odpad. Pro snazší domácí přípravu vám přinášíme seznam věcí, které do sběrných nádob na plast, papír a sklo patří, i těch které tam nepatří.

PLAST

Patří sem: nápojové kartony, krabice od džusů, mléčných výrobků, vín a podobně (stlačte prosím, šetříte místo v kontejneru), plastové nádoby a lahve, PET lahve (od nápojů), kelímky a krabičky od potravin, sáčky, fólie, výrobky z plastů, polystyren (PET lahve prosím sešlápněte – šetříte místo v kontejneru)

Nevhazujte: novodurové trubky a podlahovou krytinu, plastové obaly – od chemikálií a od nebezpečných látek a plastové obaly se zbytky potravin

PAPÍR

Patří sem: noviny, časopisy, reklamní letáky, papírové obaly (krabice prosím rozložte – šetříte místo v kontejneru), kancelářský papír, sešity

Nevhazujte: mokrý, mastný, nebo jinak znečištěný papír

SKLO

Patří sem: lahve od nápojů, skleněné nádoby,tabulové sklo (pouze do kontejnerů na barevné sklo)

Nevhazujte: porcelán, keramiku, kameny, drátěné sklo, autosklo, zrcadla

8.10.2012 15:01:06 | přečteno 2948x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load