Město Kuřim podalo žádost o dotaci na prodloužení podchodu pod nádražím

podchod

Po dlouhých a náročných jednáních se městu Kuřim podařilo posunout dále projekt prodloužení podchodu pod kuřimským nádražím k ulici Dr. Vališe. Pokrok nastal také u vyjednávání s Českými drahami (ČD) a Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) o rekonstrukci nádražní budovy a podchodu.  

Dnešního dne město podalo žádost o dotaci na „svou“ část projektu, tedy prodloužení a otevření podchodu do severní části města. Předcházela tomu náročná příprava projektu, územní řízení, dohody a koordinační smlouvy s ČD a SŽDC. Bez vyřízení všech těchto záležitostí by nebylo možno o dotaci žádat. I tak nás ještě čekají náročná jednání jak v procesu vyřizování dotace, tak i při přípravě stavby samotné. Pokud bude žádost o dotaci schválena, mohly by stavební práce začít ještě v letošním roce nebo nejpozději na jaře příštího roku.

Podobně by se měla dočkat rekonstrukce nádražní budova v Kuřimi a také podchod, kde by měly přibýt výtahy na všechna nástupiště. To však závisí na aktivitě ČD, kterým patří budova nádraží, a SŽDC, která vlastní podchod a nástupiště. Zdá se však, že je reálná šance do konce roku 2013 mít v Kuřimi opravené, bezbariérové a moderní nádraží.

podchod

14.2.2012 13:51:50 - aktualizováno 14.2.2012 13:56:12 | přečteno 2789x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load