Linka psychologické pomoci pro kuřimské seniory

DSCF7238 (2)

Město Kuřim informuje, že zřídilo telefonickou linku psychologické pomoci, která v době nouzového stavu je vyhrazena pro kuřimské seniory. Během prvních dvou týdnů provozu již psychologové na číslech 732 782 107 nebo 607 042 147 pomáhají vždy v pracovní dny – pondělí až pátek v čase od 15 do 19 hodin.


Starší lidé patří mezi nejvíce ohrožené skupiny vzhledem k rizikům možné nákazy koronavirovou infekcí, ale v prostředí domova jsou v bezpečí. Důležité je ale udržet si stále dobrou náladu a pozitivní myšlení. Rizika infekce a krizová opatření nezbytná pro ochranu obyvatelstva však mohou mít dopady také na psychiku.

Obavy z možné nákazy, stres související z negativních informací ze sdělovacích prostředků či smutek z domácí izolace mohou některé starší občany psychicky trápit, proto v takovém případě mohou využít bezplatně telefonickou linku psychologické pomoci zřízenou speciálně pro kuřimské seniory.

Na telefonních číslech 732 782 107 nebo 607 042 147 se dovolají na pomoc zkušených profesionálů, klinických psychologů, resp. psycholožek, které působí převážně na kuřimské poliklinice.

Kdo tvoří tým připravený na telefonu pomoci seniorům zvládat stres?

Mgr. Renata Boháčová >> Renomovaná klinická psycholožka, která na poliklinice MEDEX má ambulanci klinické psychologie, kde se na ní řadu let kuřimští občané s důvěrou obracejí.

Mgr. Kateřina Krebsová >> Psycholožka, která také působí na poliklinice a poskytuje psychologické poradenství zaměřené na zvládnutí krizových situací.

Mgr. Daniela Šmídová >> Psycholožka se zkušeností z Fakultní nemocnice Brno a Úrazové nemocnice  Brně, aktuálně se soukromou psychoterapeutickou praxí.

Psychologické poradenství je pro seniory v této krizové situaci poskytováno bezplatně a je podporováno městem Kuřim.


3.4.2020 22:41:04 | přečteno 496x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2022 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load