Kuřimský masopust 14. 2.

Masopus

V letošním roce se organizace programu masopustu ujaly dámy z Kuřimského dámského klubu (KUDAK) a ty se rozhodly, že nám předvedou opravdovou masopustní tradici, včetně průvodu masek městem a večerní masopustní veselice. Společně tedy město Kuřim a dámy z KUDAKu zvou všechny občany na průvod masek, který začíná krátce po jedné hodině odpoledne u Wellness Kuřim, i na večerní zábavu v Kulturním domě, kde je pro příchozí v maskách zvýhodněné vstupné. K tanci bude hrát živá hudba a těšit se můžete na tombolu i soutěž o nejlepší masku. Tradiční zabijačka a stánky s občerstvením budou od 10 do 17 hodin na náměstí 1. května. Takže nezapomeňte, v sobotu 14. února je v Kuřimi opravdový masopust, který pořádá Kuřimský dámský klub za podpory města Kuřimi.


Masopust držíme, nic se nevadíme pospolu…

Program:

10,00 hodin -  žádost o povolení masopustní obchůzky městem. 

10,15 hodin -  obchůzka  masek po domech s živou kapelou (těšte se na nás, zatančíme a zazpíváme si s vámi společně) - obejdeme např. Královky, Popkovu, Školní, Husovu, Zahradní, Nádražní, Loučky, Brněnskou, atd.; zatančíme, zazpíváme, vybereme do kasičky na večerní útratu na zábavě, bába s nůší bude od lidiček lákat uzené, klobásy a vajíčka. POZOR, MŮŽEME SE OBJEVIT VŠUDE!!! No prostě ten den by mělo být maskám vše dovoleno. Budeme rozdávat koláčky, koblížky a zvát na večerní zábavu.

13,15 -13,30 hodin - sraz masek u Wellness Kuřim- může se zúčastnit každý, kdo se chce pobavit společně s námi: děti, ženy, muži, všech věkových kategorií.

13,30 hodin - Masopustní průvod masek Kuřimí s živou kapelou od Wellness Kuřim.

14,15 hodin - příchod masek na náměstí 1. května a poražení kobyly. K poslechu a tanci nás bude doprovázet - hudební složka folklorního souboru JARO.

17,00  - konec na náměstí

20,00 hodin – A je to tady! Masopustní veselice v Kulturním domě - hraje skupina Stereo.

Vstupné 90,- Kč, v masce 60,- Kč

Těšit se můžete na masopustní tombolu, vyhlášení nejlepší masky a pochování basy.

Jde nám hlavně o to, aby se všichni dobře bavili!!!!


9.2.2015 0:20:32 - aktualizováno 10.2.2015 14:28:40 | přečteno 1019x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load