Kuřim je nejlepším úřadem Jihomoravského kraje

Dobry urad

Město Kuřim získalo začátkem července Zlaté ocenění za nejlepší městský úřad Jihomoravského kraje v projektu vnějšího hodnocení a kvality života ve městě. Kvalita práce městského úřadu a života ve městě byla ohodnocena 95 % ze sta možných. Cenu v rámci projektu Dobrý úřad uděluje Akademie nevšedního vzdělávání, s.r.o.

 

Dobrý úřad je projekt, který od loňského září běží i na kuřimské radnici. Klienti úřadu najdou na vybraných odborech formuláře, kde mohou vyplnit svoji e-mailovou adresu a lístek pak vhodit do sběrného boxu, který je umístěn u hlavního vchodu do budovy radnice. Obratem jim je zaslán elektronický dotazník, ve kterém mohou zhodnotit práci odboru, který navštívili, a současně inspirovat dotyčnou radnici podněty, čím by se dala práce úředníků zlepšit. Dále mohou slovně hodnotit také kvalitu života v dané obci a navrhnout také případná zlepšení v této oblasti.

Hodnocení je zcela anonymní. Ihned po zadání e-mailu do systému je klientovi přiděleno číslo, pod kterým je dále dotazník veden a vyhodnocován. Nikdo se tedy nedozví, jak jmenovitě pracoviště hodnotili. Vybraný odbor je možné hodnotit nejvýše jednou měsíčně. Pokud občan v krátké době navštívil tentýž odbor vícekrát, systém ho o hodnocení požádá pouze jednou. Pokud navštíví dva různé odbory – a oba jsou zařazené do systému hodnocení – obdrží e-maily dva. Svou zkušenost (hodnocení) mohou klienti úřadu vyplnit a odeslat nejpozději 5. den od obdržení e-mailu. Představitelé projektu už před spuštěním projektu garantovali naprostou anonymitu i ochranu e-mailových kontaktů. Také se zavázali k tomu, že e-mailové adresy občanů nebudou poskytovat žádnému dalšímu subjektu.

Starosta Kuřimi Drago Sukalovský je hodnocením občanů velmi potěšen: „Znamená to pro nás hodně, děkuji za to všem zaměstnancům radnice, kteří nám toto ocenění umožnili získat. Samozřejmě neusínáme na vavřínech a stále se snažíme něco zlepšovat.“ Podle Sukalovského patří Kuřim v rámci projektu Dobrý úřad celkově k nejlépe hodnoceným městům v České republice. „Hodnocení je výsledkem naší dlouholeté snahy zlepšit profesionalitu úředníků, jejich vystupování a také prostředí radnice,“ dodává Sukalovský.

 

22.7.2015 10:05:21 - aktualizováno 25.9.2015 16:30:19 | přečteno 614x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load