Jízdné pro seniory

15806

Senioři 70+ mohou jezdit po Kuřimi a do Brna jen za 370 Kč ročně. Nyní mohou kuřimští senioři mohou využít příspěvek města na roční jízdné, a to ve dvou formách. První je příspěvek na roční úsekovou jízdenku po Kuřimi, která umožní cestování autobusy IDS po jednom zvoleném úseku na území města, např. Podlesí – Díly. Druhou možností pak je, pořídit si roční předplatní jízdenku na MHD v Brně v zónách 100+101 (šalinkartu), která je pro seniory sedmdesátileté a starší zdarma, a dokoupit si k ní s příspěvkem města roční jízdenku na zónu 310, tedy zónu, v níž se nachází Kuřim a okolní obce. S touto kombinací lze bez dalšího doplatku cestovat po celé zóně 310 (Kuřim, Jinačovice, Rozdrojovice, Moravské Knínice, Česká, Lelekovice a Vranov) a také do Brna.


Za 370 ročně po Kuřimi i do Brna

Podle platného ceníku IDS Jihomoravského kraje stojí roční úseková jízdenka na jeden úsek 1850 Kč. Stejně tak stojí roční zónová jízdenka, pokud je cestující držitelem roční jízdenky na další dvě zóny (pro Kuřimany nejčastěji právě zóny 100+101, tedy zóny ve městě Brně). Město Kuřim na tyto dvě jízdenky seniorům 70+ od letošního ledna přispívá. Dosud to bylo ve výši 50 % z ceny, tedy 925 Kč. Od 1. října minulého roku se příspěvek zvýšil, a to na 80 % z ceny ročního jízdného, tedy, podle momentálně platného ceníku, na 1480 Kč. Držitel jízdenky tedy za celý rok doplatí pouze 370 Kč a může bez dalších doplatků:

  • cestovat po území Kuřimi bez omezení úseku (z kterékoliv zastávky IDS do kterékoliv zastávky IDS),

  • cestovat z Kuřimi do Brna směr Královo Pole i směr Bystrc,

  • cestovat po území celé zóny 310 bez omezení úseku (z kterékoliv zastávky IDS do kterékoliv zastávky IDS), v zóně 310 se nacházejí obce Česká, Jinačovice, Lelekovice, Moravské Knínice, Rozdrojovice, Vranov,

  • cestovat po městě Brně všemi spoji MHD a IDS.

Stačí přijít na radnici s jízdenkou a občankou

Získání příspěvku je velmi jednoduché. Stačí, pokud žadatel přijde na kuřimskou radnici a vezme s sebou průkazku IDS včetně kuponu (kuponů) a doklad totožnosti. Pracovnice podatelny zkontrolují průkaz IDS a kupon, ověří totožnost žadatele a vystaví příkaz k proplacení příspěvku. S tím pak lze okamžitě navštívit pokladnu a nechat si proplatit 1480 korun v hotovosti. Žadatel může vyzvednutím příspěvku pověřit jinou osobu, musí ji ovšem vybavit plnou mocí. Podpis na této plné moci nemusí být úředně ověřen.

Drago Sukalovský


8.1.2018 15:00:47 - aktualizováno 12.2.2018 9:41:21 | přečteno 1142x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load