Informace k amnestii – věznice Kuřim

2006 kurimletecky 1 m

Amnestie ohlášená dne 1. ledna prezidentem republiky Václavem Klausem se dotýká i odsouzených ve výkonu trestu ve věznici Kuřim. Podle aktuálních informací bude z kuřimské věznice propuštěno postupně asi 160 – 170 vězňů. Propuštěni budou na základě rozhodnutí okresního soudu Brno-venkov. Soud postupně posuzuje všechny případy, kterých se amnestie týká a individuálně o každém z nich rozhoduje. Amnestovaný by měl být propuštěn v den, ve kterém o tom rozhodne soud. 

Podle informací z Věznice Kuřim bylo k 16.30 hodině dnešního dne doručeno asi 30 soudních příkazů k propuštění. Celkově se dnes se očekává, podle informací z Okresního soudu Brno-venkov, propuštění asi 60 odsouzených. Po doručení příkazů následuje administrativní procedura, k fyzickému propuštění prvních odsouzených dojde zřejmě ještě dnešního dne ve večerních hodinách. Očekává se, že všichni, kterých se amnestie týká, budou propuštěni během několika dnů. Amnestovaní jsou vybaveni finanční částkou minimálně na cestu do místa bydliště a na základní potřeby na 3 dny.

Dnes se konala koordinační schůzka vedení Věznice Kuřim, starosty města a vedoucího obvodního oddělení Policie ČR Kuřim. Na základě tohoto jednání bylo přijato několik opatření pro zajištění pořádku a bezpečnosti ve městě. Policie ČR bude informována o každém propouštěném ještě před jeho propuštěním z věznice. Bude posílena hlídková služba v okolí věznice i ve městě, se zaměřením na restaurační zařízení a nádraží ČD.

O dalších případných opatřeních budeme informovat.

Drago Sukalovský, starosta města Kuřim

2.1.2013 16:58:21 - aktualizováno 2.1.2013 17:03:08 | přečteno 3942x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load