HandecFest 2014

1406 00015 HandecFest plakat kopie

Druhý ročník HandecFestu se koná na poslední prázdninovou sobotu 30. srpna na nádvoří kuřimského zámku s programem pro děti již od 12:30 hodin. Úspěšná akce organizovaná oddílem házené SK Kuřim vloni přilákala na dva tisíce návštěvníků.


V programu vystoupí sedm živých kapel. Návštěvníky jistě potěší vlídný písničkář Pavel Helan z Moravských Knínic, který se prosadil v soutěži Česko – Slovensko má talent. Prostor dostane další mladá hudební krev, kapela Motýlí (D)efekt. Repertoár z rockové klasiky zahrají zkušení matadoři Třetí zuby. Chybět nebude ani v regionu oblíbená kapela Varan Slávka Bednáře a půlnoční atmosféru osolí energický AC/DC revival.

Vrcholem letošního HandecFestu, ale budou kapely Sto zvířat nebo nestárnoucí legenda Abraxas. Sto zvířat je dvanáctičlenná kapela, která hraje rytmický rock s pestrými hudebními prvky a překvapivými texty. Budou hrát skladby hlavně ze svého posledního alba „Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách“. Vrcholem bude vystoupení rockové legendy Abraxas s vůdčí osobností kytaristy a skladatele Slávka Jandy, kteří na české rockové scéně působí už 40 let.

Rockové rozloučení s prázdninami je obohaceno odpoledním rodinným programem s řadou atrakcí, proto děti do 12 let mají vstup zdarma. Začne loutkovým představením pro děti, které je plné písniček z autorské dílny loutkového Studia Lídy Trnkové a sklízí u dětí úspěch už 25 let. Na podiu vystoupí také mládí z taneční skupiny Magic Free Group, která má na své kontě řadu mezinárodních úspěchů.

„Po loňském velmi úspěšném 1. ročníku Handec Festu, jsme se rozhodli pokračovat a připravili jsme již druhý ročník. Přijďte se rozloučit s prázdninami jak se patří!  Připraven máme program nejen pro příznivce bigbítu, ale také pro rodiče s dětmi. Navíc během večera máme připraveno překvapení,“ vzkazuje Michal Hanák, předseda oddílu házené SK Kuřim. 

1406 00015 HandecFest plakat kopie18.8.2014 17:14:17 | přečteno 954x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load