Handec Fest 2014

1406 00015 HandecFest plakat kopie

Další ročník rockového Handec Festu je naplánován na poslední prázdninovou sobotu 30. srpna na nádvoří kuřimského zámku, kam si najdou cestu nejen příznivci bigbítu. Velmi úspěšná akce vloni přilákala na dva tisíce návštěvníků. V programu vystoupí sedm živých kapel, od skvělých revivalů až po populární kapelu Sto zvířat nebo nestárnoucí legendu Abraxas

Kulturní akce je podporována řadou partnerů, rovněž městem Kuřim, a organizována házenkáři Sportovního klubu Kuřim, kteří chtějí touto akcí oslovit také rodiny s dětmi. Pestrý program proto doplňují dětské atrakce a odpolední program začne představením pro děti, které je plné písniček z autorské dílny loutkového Studia Lídy Trnkové a sklízí u dětí úspěch už 25 let. Jejich divadýlko s maňásky přinese příběh "Jak zvířátka uzdravila studánku". Program obohatí také vystoupení dětí z taneční skupiny Magic Free Group, která má na své kontě řadu mezinárodních úspěchů.

Hudební program otevře vlídný písničkář Pavel Helan, známý také jako finalista soutěže Česko-Slovensko má talent. V rockovém programu je vedle výborných revivalů lákadlem česká populární sestava Sto zvířat. Rytmický rockový band zde zahraje hlavně ze svého posledního alba „Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách“. Vrcholem bude vystoupení rockové legendy Abraxas s vůdčí osobností kytaristy a skladatele Slávka Jandy, kteří na české rockové scéně působí už 40 let.

Dále vystoupí kapely Třetí zuby, Varan, AC/DC revival a překvapením pořadatelů je také vystoupení kontroverzního zpěváka a básníka Záviše.

Programem bude provázet osvědčená dvojice moderátorů, „televizák“ Ondra a Borek.

Akce začíná už v poledne. Děti do 12 let mají vstup zdarma.


27.8.2014 17:41:28 - aktualizováno 27.8.2014 18:14:46 | přečteno 1165x | Bc. Soňa Šmahelová

Občan

 
2021 © Město Kuřim
webdesign by Miroslava Kolářová Šulcová
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load