Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Medové dny 2012


 Medové dny (6. 10. - 7. 10. 2012)

Medové dny 2012

Již tradiční místo po Medové dny – kuřimský zámek, hostil 8. ročník podzimních slavností „Medové dny 2012“, které se konaly ve dnech 6. 10. - 7. 10. 2012. Doprovodný program v sobotu byl zaměřen zejména na „starší a pokročilé“ a obstarali ho: Jaromír Hnilička Quartet s hostujícím Janem Šmikmátorem (evergreeny) a Brněnská heligonka v lidovém duchu. Medové dny 2012 1Počasí bylo krásné slunečné, proto nádvoří zámku bylo zaplněno do posledního místa. Neděle byla plánovaná ve znamení „rodin s dětmi“, vystoupení s dětmi a pro děti. Žel trvalý déšť výrazně narušil průběh plánovaného programu, který musel být z nádvoří přesunut do vnitřních prostor kavárny Icscape a zkrácen. Také již tradiční vyhlášení kulturních cen roku KUKUČ 2012 bylo pro neúčast diváků přesunuto na jiný termín. V rámci Medových dnů se uskutečnily ve vnitřních prostorách zámku výstavy – výtvarná z prací dětí s včelí tématikou, včelařská z místní organizace včelařů a kuřimských artefaktů, což byla výstava nejen fotografií, ale i předmětů kuřimských obyvatel z doby dávné i nedávné.

Všichni návštěvníci si přišli na své – děti obdivovaly práce svých kamarádů ze všech škol na Kuřimsku, Dospělí zas hledali, které „věci měli doma“ na výstavě „Kuřim v artefaktech“. Medové dny 2012 2Součástí této výstavy byla i obrovská letecká mapa z roku 1953 a výsledky průzkumu místních štol. Celkem se na této výstavě od téměř 3 desítek občanů či organizací sešlo přes 160 předmětů každodenní potřeby! Výstavu doplnila i soutěž, na kterou si každý mohl najít odpovědi na tematicky laděných plakátech v rámci této místnosti. V další Medové dny 2012 4místnosti nechyběl ani pohled na tradiční prosklený úl se včelkami od předsedy místní organizace včelařů.

Venkovní stánky měli jako každoročně co dělat, aby se postaraly se o “všechny“. Nově byli pozvaní i „kresliči“ na dětské obličeje a skákací hrady do zámecké zahrady a kulinářskou specialitou byly dozajista výtečné medové zákusky paní Vozdecké.

26.9.2012 14:58:21 - aktualizováno 12.6.2013 17:12:39 | přečteno 2771x | Ing. Ivo Trtílek, DiS.
load