Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Památky

Většina kuřimských pamětihodností je situována do historické části města, jedná se především o římskokatolický kostel sv. Maří Magdaleny, kapli Panny Marie, faru, blízký renesanční zámek nebo budovu starého pivovaru, která nyní slouží Městskému archívu Brno. Z dalších kuřimských památek to jsou socha sv. Floriana na náměstí 1. května a vodní kaple sv. Jana situovaná na úbočí Kuřimské hory. Ve městě a jeho blízkém najdeme několik božích muk a křížů, které nechali postavit kuřimští občané.
load