Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tipy na výlet

Wellness Kuřim

Wellness Kuřim je ideálním místem na výlet pro jednotlivce i celou rodinu. Areál s krytým aquaparkem, venkovním koupalištěm, relax a fitness centrem a dobrou restaurací a bistrem je oblíbeným místem pro sport i relaxaci a odpočinek.  Najdete zde 25 metrový plavecký bazén, relaxační bazén s tobogánem, divokou řekou, bublinkovou koupelí a vodním hříbkem, dětské brouzdaliště se skluzavkou a vodotryskem, školní bazén s posuvným dnem, plně vybavenou posilovnu a sály pro kolektivní cvičení, relax centrum nabízející masáže, včetně lymfatických, koupele a beauty programy a pěknou restauraci i bistro pro rychlé občerstvení. Více informací najdete na webu: www.wellnesskurim.cz

1399 IMG 4549up2wellness 1

DSC 0155 (2)IMG 4624upZEH 5519

IMG 1098IMG 2789

Okolí města

Krásná okolní příroda vybízí k vycházkám a výletům. Půvabné je zejména okolí rybníku Srpek, kde je vytvořena řada biotopů pro vodní ptáky, obojživelníky i brouky. Najdete zde vedle rybníku Srpek i řadu menších lagun plných žab, broukoviště a cestou směrem ke Zlobici spoustu aktivních přírodních prvků pro odpočinek i zábavu. Oblíbeným místem pro pěší i cyklovýlety jsou kuřimské kopce Kuřimská hora, Horka a Záruba nebo nedaleká Zlobice.

1DSC 0904 (2)2

DSC 0936 (2)DSC 0887 (2)DSC 0935 (2)

Stálá expozice o historii města "Kuřim - na spojnici cest"

Hlavní myšlenkou stálé expozice o historii města je Kuřim – na spojnici cest. Protože místo, kde Kuřim dnes stojí, bylo odedávna hojně navštěvovaným místem při cestě spojující sever a západ s jihem. Procházeli tudy paleolitičtí lovci, putovali tudy obchodníci s jantarem doby bronzové i středověcí obchodníci snad v rámci tzv. Trstenické stezky stejně tak, jako švédská vojska v době třicetileté války, pruská vojska v čele králem Bedřichem II. nebo Napoleonova armáda vedená samotným císařem. Místo bylo ale vždy především výhodnou sídelní polohou v blízkosti Brna, ať už se jednalo o řemeslníky vyrábějící jantarové korále a bronzové šperky v době popelnicových polí pro nedaleké Obřanské hradisko nebo o sídlo Brněnského velkostatku v místní tvrzi přestavěné na zámek v období novověku. 
Samotná expozice je složena de facto z pěti sekcí, tří historických bloků, interaktivní místnosti a chodby s časovou osou. První z historických bloků se týká doby železné, druhý zmapuje historii kostela a dějiny středověké vsi a třetí blok se bude věnovat zámku, dějinám novověkého městečka a dotekům velkých dějinných událostí. Interaktivní místnost bude dokončena později a bude  sloužit dětským i dospělým návštěvníkům, kteří si na dotykových obrazovkách budou moci sami listovat historickými mapami a publikacemi a na interaktivních stolcích plnit různé úkoly. 
Realizace expozice Kuřim - na spojnici cest je otevřena vždy od čtvrtka do neděle od 14 do 18 hodin. Expozice má vstup z nádvoří kuřimského zámku na Křížkovského 48/2. Vstupné je 20 Kč, děti a mládež do 15 let mají vstup zdarma. Mimořádné prohlídky si lze domluvit předem na emailu: kucerova@mkkurim.cz.

1DSC 0193 (2)DSC 0217 (2)

DSC 0149 (2)DSC 0186 (2)DSC 0232 (2)

DSC 0159 (2)DSC 0177 (2)DSC 0219 (2)


12.5.2017 12:22:35 - aktualizováno 31.1.2018 10:51:52 | přečteno 2925x | m.svoboda
load